KLP pārbaudēs pieļauj būt elastīgiem

Tā kā visā ES joprojām ir spēkā ierobežojumi, Eiropas Komisija (EK) maija sākumā pieņēma noteikumus, lai līdz 2021. gadam pagarinātu elastīgumu attiecībā uz Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) atbalsta pārbaužu veikšanu.

Noteikumi ļauj ES atbalstu administrējošajām iestādēm neveikt fiziskus lauku saimniecību apmeklējumus un aizvietot tos ar alternatīviem pierādījumu avotiem, tostarp, izmantojot jaunas tehnoloģijas, piemēram, satelītattēlus vai ģeogrāfiski iezīmētas fotogrāfijas. Tas nodrošinās uzticamas pārbaudes, vienlaikus ievērojot pārvietošanās ierobežojumus un samazinot fizisko kontaktu starp lauksaimniekiem un inspektoriem.

Noteikumi paredz arī elastību attiecībā uz pārbaužu grafiku. Tas ļauj dalībvalstīm atlikt pārbaudes uz laiku, kad tiek atcelti pārvietošanās ierobežojumi. Noteikumi atļauj samazināt fizisko pārbaužu skaitu uz vietas, kas jāveic attiecībā uz platībām un ar dzīvniekiem saistītiem pasākumiem, lauku attīstības investīcijām un tirgus pasākumiem. Šo noteikumu mērķis ir atvieglot valstu maksājumu aģentūru administratīvo slogu, pielāgojoties pašreizējiem apstākļiem, vienlaikus nodrošinot nepieciešamo KLP atbalsta kontroli.

Pēc AG-Press materiāliem informāciju sagatavoja 
Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja
COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.