Jauna Eiropas produktu datu bāze

Eiropas Komisija (EK) novembra beigās atklājusi jaunu meklēšanas datu bāzi, kurā atrodami visi produkti ar ES aizsargātajām ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm (GI). Datu bāzes nosaukums ir GIview, adrese tīmekļa vietnē www.tmdn.org/giview/

GIview ir vienota datu bāze visiem ES reģistrētiem ģeogrāfiskās izcelmes produktiem un ir noderīgs līdzeklis patērētājiem, ražotājiem un intelektuālā īpašuma profesionāļiem. EK Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāts nodrošina pastāvīgu datu atjaunošanu datu bāzē, bet to uztur ES Intelektuālā īpašuma birojs (EUIPO).

Ģeogrāfiskās norādes ir daļa no ES mēroga intelektuālā īpašuma tiesību sistēmas. Saskaņā ar EUIPO un Eiropas Patentu biroja pētījumu, ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu produktu ražošanā iesaistītas gandrīz 400 000 darbavietas un tie veido vairāk nekā 20 miljardus eiro no visa ES iekšzemes kopprodukta. EK dati liecina, ka ar ģeogrāfiskās izcelsmes norādi aizsargātu produktu pārdošanas vērtība ir 74,76 miljardi eiro gadā, no kuriem piektdaļu veido eksports ārpus ES.

Jāpiebilst, ka datu bāzē iekļauti arī četri Latvijas produkti, kam līdz šim piešķirtas GI norādes, tie ir: Carnikavas nēģi, Salacas nēģi, Latvijas lielie pelēkie zirņi un Rucavas baltais sviests.

Pēc AG-Press materiāliem informāciju apkopoja Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.