ES samazinātas ražas prognozes

Karstās vasaras dēļ ES vasarāju kultūraugu ražas perspektīvas ir samazinātas par 2,1%, tādējādi vidējā ražība no ha prognozēta 5,38 tonnas. Salīdzinājumam – pēdējo piecu gadu vidējā ražība no ha ir 5,49 tonnas, informē ES lauksaimniecības resursu uzraudzības JRC Mars biļetens.

JRC MARS Bulletin jūlija numurā norādīts, ka visizteiktākais samazinājums (par 8 līdz 9% ES līmenī) ir graudu kukurūzai, saulespuķēm un sojai, kurām ražas prognozes patlaban ir krietni zem 5 gadu vidējā rādītāja. Ziemāju ražas prognozes, kuru novākšanas sezona tuvojas beigām, ES līmenī mainītas nedaudz, ražībai no ha saglabājoties tuvu 5 gadu vidējam rādītājam.

Pārskata periods vairākos Eiropas reģionos iezīmējās ar ārkārtīgi karstiem un sausiem apstākļiem. Negatīvā ietekme uz vasarāju kultūraugu ražas potenciālu ir visizteiktākā reģionos, kurus jau ir skāris ilgstošs lietus deficīts, piemēram, lielā daļā Spānijas, Francijas dienvidos, Itālijas centrālajā un ziemeļdaļā, Vācijas vidienē, Rumānijas ziemeļdaļā, Ungārijas austrumos un Ukrainas rietumos un dienvidos. Neatkarīgi no tiešas ietekmes uz augšanu, sausums un karstuma stress vairākos reģionos sakrita ar ziedēšanas stadiju, kā rezultātā samazinājās ziedu auglība. Turklāt vairākos reģionos, kur vasarāju audzēšana ir atkarīga no apūdeņošanas, ļoti zemais ūdens rezervuāru līmenis nebija pietiekams, lai apmierinātu pieprasījumu.

Pēc AG-Press materiāliem sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

Gaisa temperatūras ietekme uz aramzemi ES. Karstums periodā no 2022. gada 1. jūnija līdz 18. jūlijam salīdzinājumā ar karstuma mērījumiem periodā no 1991.-2021. gadam

Avots: https://joint-research-centre.ec.europa.eu/jrc-news/mars-bulletin-july-2022-2022-07-25_en

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.