ES lauksaimnieki pret budžeta samazināšanu

ES lauksaimnieku organizācijas Copa–Cogeca vadība jūnija vidū paziņoja, ka nevar pieņemt nākotnes ES Kopējas lauksaimniecības politikas (KLP) piedāvājumus, kas saistīti ar budžeta samazinājumu.

Augsta līmeņa sanāksmē ar pataban ES prezidējošās valsts Bulgārijas lauksaimniecības ministru ES lauksaimnieku organizācijas Copa prezidents Joahims Rukvīds norādīja: “Mēs nevaram pieņemt nekādus ES lauksaimniecības izdevumu samazinājumus. Spēcīgs budžets ir būtisks lauksaimniecības un lauku apvidu nākotnei. Mēs esam ļoti nobažījušies par Komisijas priekšlikuma ietekmi uz turpmāko KLP. Mēs vēlamies, lai nākotnē tiktu izveidota spēcīga, konkurētspējīga un ilgtspējīga KLP ar vienotiem un vienkāršiem noteikumiem visā ES.”

Rukvīds norāda, ka ES lauksaimniekus bažīgus dara EK piedāvājums samazināt tiešos maksājumus, jo tie stabilizē lauksaimnieku ienākumus un palīdz viņiem labāk pārvaldīt ienākumu riskus. Lauksaimnieku ienākumi šobrīd esot vidēji tikai 40% no vidējās izpeļņas ES tautsaimniecībā un turpina samazināties, izraisot izceļošanu no lauku rajoniem, jo ​​īpaši jauniešu vidū. Savukārt ES lauksaimnieku kooperatīvu organizācijas Cogeca prezidents Tomass Magnusons uzsvēra, ka EK priekšlikumā ir arī pozitīvi elementi: “Esam priecīgi redzēt, ka Komisija savā plānā pievērsusi lielāku uzmanību viedai lauksaimniecībai un riska pārvaldības pasākumiem. Platjoslas piekļuve ir būtiska, lai lauksaimnieki un kooperatīvi varētu izmantot tādas jaunas tehnoloģijas kā viedā lauksaimniecība un veicināt ražošanas atjaunošanu.” Viņš uzsvēra, ka svarīgi izveidot spēcīgu lauku attīstības pīlāru, lai nodrošinātu lauku reģionu dzīvotspēju, un brīdina, ka ierosinātais samazinājums radīs apdraudējumu.

Atgādināsim, ka EK 1. jūlijā nāca klajā ar piedāvājumu KLP 2021.-2027. gadam, piedāvājot ierobežot tiešo maksājumu atbalstu lielajām saimniecībā, kā arī lauku attīstībai, vairāk fokusējot finasējumu mazo un vidējo saimniecību attīstībai, inovācijām un jauno zemnieku atbalstam.

 

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

 

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.