EP pasludina ārkārtas situāciju klimata jomā

Decembra sākumā EP apstiprināja rezolūciju, kurā norāda, ka ES ir jāapņemas līdz 2050. gadam panākt siltumnīcefekta gāzu emisiju nulles līmenī.

Rezolūcija pieņemta pirms ANO klimata pārmaiņu konferences “COP25”, kas decembra sākumā notika Madridē. Parlaments savā rezolūcijā pasludina klimata un vides ārkārtas situāciju Eiropā un pasaulē. EP arī vēlas, lai Komisija nodrošinātu, ka visi attiecīgie tiesību aktu un budžeta priekšlikumi ir pilnībā saskaņoti ar mērķi ierobežot globālo sasilšanu līdz 1,5 °C.

Atsevišķā rezolūcijā Parlaments mudina ES iesniegt ANO klimata pārmaiņu konvencijā savu stratēģiju, lai pēc iespējas ātrāk un vēlākais līdz 2050. g. panāktu klimata neitralitāti. EP deputāti arī aicina jauno EK prezidenti Urzulu fon der Leienu noteikt mērķi līdz 2030. g. samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 55%. Saprotams, ka EP ierosinājums skartu arī lauksaimniecību, tomēr deputāti primāri vēršas pret aviāciju un kuģniecību, aicinot šīs nozares iekļaut ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmā.

Tāpat EP norāda, ka ES valstīm vajadzētu vismaz divkāršot savas iemaksas starptautiskajā Zaļā klimata fondā, kā arī aicina visas ES valstis steidzami, jau līdz 2020. g., pārtraukt visas tiešās un netiešās fosilā kurināmā subsīdijas.

Rezolūcija par klimata un vides ārkārtas stāvokļa izsludināšanu tika pieņemta ar 429 balsīm par, 225 pret un 19 atturoties. Jāpiebilst, ka EP rezolūcijām ir tikai rekomendējošs  raksturs.  

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.