EK izpārdod piena pulvera krājumus

Decembrī pārdoti vairāk nekā 60 000 tonnu sausā vājpiena pulvera, kas ar ES intervences atbalstu bija noglabāti noliktavās pēdējās piena krīzes laikā, tādējādi piena pulvera krājumi sarukuši līdz 100 000 tonnām un vairs neietekmē brīvā tirgus cenas.

EK ziņo, ka tādējādi tirgū ir nonākušas trīs ceturtdaļas no piena pulvera apjomiem, kuru iepirkšana intervencē sākās 2016. gadā. EK Piena tirgus observatorijas dati apliecina, ka piena pulvera krājumu izpārdošana notikusi apdomīgi, un iepriekš sabiedrības izteiktajām bažām par tirgus kropļošanu un nelabavēlīgu ietekmi uz piena cenu, ko saņem zemnieki, nav bijis pamata. ES vidējā piena iepirkuma cena pēdējos gados bijusi stabili augoša, 2018. gada beigās sasniedzot jau 36 centu par piena kg. Pērnā gada decembra vidū, pārdodot 60 000 tonnas sausā vājpiena pulvera, ES publiskie piena pulvera krājumi samazinājušies līdz aptuveni 100 000 tonnām (2017. gadā krājumi bija 380 000 t). EK ziņo, ka decembrī izpārdoti pulvera krājumi Polijā, Beļģijā, Vācijā, Nīderlandē un Čehijā.

Atgādināsim, ka piena tirgus stabilizēšanai piena pulveris intervencē ar ES atbalstu tika iepirkts no 2015. līdz 2017. gadam.  Krājumu pārdošana tika uzsākta 2016. gada beigās.

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.