Eiropas mēroga kampaņa veselīgam dzīvesveidam

Septembra beigās Eiropas Komisija (EK) uzsāka kampaņu “HealthyLifestyle4All”, lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu visām paaudzēm un sociālajām grupām ar mērķi uzlabot eiropiešu veselību un labklājību.

Saistot sportu un aktīvu dzīvesveidu ar veselības, pārtikas un citām politikas jomām kampaņā, kas ilgs divus gadus, tiks iesaistīta pilsoniskā sabiedrība, nevalstiskās organizācijas, valsts, vietējās un reģionālās iestādes un starptautiskās organizācijas. Visi iesaistītie īstenos vairākas darbības, lai eiropieši būtu aktīvāki un vairāk rūpētos par savu veselību.

Kampaņai “HealthyLifestyle4All” ir trīs mērķi: palielināt izpratni par veselīgu dzīvesveidu visās paaudzēs; atbalstīt vieglāku piekļuvi sportam, fiziskām aktivitātēm un veselīgam uzturam, īpašu uzmanību pievēršot iekļaušanai un nediskriminācijai, lai sasniegtu un iesaistītu nelabvēlīgās grupas; veicināt globālu pieeju dažādām politikas jomām un nozarēm, sasaistot pārtiku, veselību, labklājību un sportu.

Kā kampaņas koordinatore EK nākamo divu gadu laikā īstenos vairākas darbības, tostarp, palielinās finansējumu sekjošos projektos, kas atbalsta veselīgu dzīvesveidu: 470 miljoni eiro būs pieejami sporta pasākumiem “Erasmus+”, 290 miljoni eiro –“Apvārsnis Eiropa” un 4,4 miljoni eiro – “EU4Health”. Plānots izveidot jaunu #BeActive paaudžu balvu, lai atzītu sporta nozīmi dažādos vecumos; tiek veidota mobilā lietotne vēža profilaksei, lai veicinātu izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmi vēža profilaksē. Kampaņas ietvaros līdz 2027. gadam izstrādās un atjauninās pārtikas  sastāvdaļu datubāzi, kas satur informāciju par ES pārdoto pārstrādāto pārtikas produktu uzturvērtību, lai popularizētu veselīgākus pārtikas produktus un samazinātu mazāk veselīgu pārtikas produktu patēriņu, kuros ir daudz cukura, tauku un sāls. Īpaši pievērsīsies izglītības iestādēm, skaidrojot veselīga un ilgtspējīga uztura, fizisko aktivitāšu un garīgās veselības nozīmi. EK pārskatīs ES skolu augļu, dārzeņu un piena shēmu, uzsvaru liekot uz veselīga dzīvesveida jēdzienu. 

Sagatavoja Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

 

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.