Labības sējumi Eiropā labā stāvoklī

No marta sākuma līdz aprīļa vidum lielākajā Eiropas daļā bija ļoti silti laikapstākļi, kas nodrošinājuši labus apstākļus labības sējumiem, ziņo Eiropas Komisijas lauksaimniecības resursu uzraudzības JRC MARS Bulletin aprīļa izdevums.

Īpaši siltā pavasara temperatūra apvienojumā ar pietiekamu ūdens piegādi veicināja ziemāju augšanu, radīja labvēlīgus apstākļus vasaras labības un vasarāju sēšanai un dīgšanai. Laika apstākļi bijuši īpaši labvēlīgi Ibērijas pussalā, kā rezultātā ES līmenī tika pārskatīta ražas prognoze cietajiem kviešiem, vasaras miežiem un tritikālei.

Savukārt mitrie laikapstākļi Eiropas ziemeļrietumos negatīvi ietekmēja ražas potenciālu un apgrūtināja sēšanu: vissmagāk Īrijā un Apvienotajā Karalistē. Apstākļi nedaudz uzlabojās Francijas ziemeļos un daļā rietumu Francijas, kā arī Beļģijā, Nīderlandē un Vācijas ziemeļrietumos. Taču ziemāji nepietiekami nosusinātos laukos, visticamāk, pilnībā neatgūsies no pārlieku mitriem apstākļiem rudens un ziemas laikā.

Ūdens deficīts ir negatīvi ietekmējis ziemāju kultūraugu attīstību centrālajā Grieķijā un Kiprā. Savukārt Sicīlijā, kā arī Rumānijas austrumos nokrišņu bija pārāk maz, lai nodrošinātu labu ziemāju kultūraugu stāvokli.

Pēc AG-Press materiāliem informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.