EK uzsāk graudu tirgus novērošanu

Eiropas Komisijas Lauksaimniecības ģenerāldirektorāts uzsācis graudu tirgus novērojumus, tādējādi ikviens interesents varēs sekot līdzi graudu cenu izmaiņām, eksporta un importa statistikai, kā arī citiem rādītājiem.

Novērojumu jeb observatorijas darbā iesaistītas 14 nozares organizācijas un 23 individuālie eksperti. Observatorijas nepieciešamību ES lauksaimniecības komisārs Fils Hogans pamato ar faktu, ka ES augkopības nozare ir ļoti būtiska, – ik gadu tiek saražoti 300 miljoni tonnu labības, 30 miljoni tonnu eļļas sēklu un pieci miljoni tonnu proteīnaugu. “ES vidēji katru gadu eksportē vairāk nekā 40 miljonus tonnu labības, kas atbilst eksporta vērtībai vairāk nekā 10 miljardu eiro apmērā,” norāda F. Hogans.

Patlaban observatorijā pieejamā informācija par graudu tirgu liecina, ka šī gada ES graudu kopražu ietekmēs karstuma viļņi un sausums dažās valstīs, it īpaši Spānijā, un tā jau otro gadu būs salīdzinoši zema – par 0,3% mazāk nekā pērn un par 0,4% zemāka nekā vidēji pēdējos piecos gados. Ievērojams kritums – par 2,2% – prognozēts kviešiem.

Eiropas Komisijas paspārnē jau darbojas cukura, piena, liellopu, putnu un vēl citu lauksaimniecības produkcijas veidu tirgus observatorijas. Visas observatorijas izveidotas kā tīmekļa vietnes, kurās pieejama informācija par ražošanu, cenām, tirdzniecības apjomiem, tur lasāmi arī ekonomikas ekspertu vērtējumi.

Graudu tirgus apskats atrodams: https://ec.europa.eu/agriculture/market-observatory/crops_en

Informāciju pēc www.ag-press.eu sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.