Āfrikas cūku mēris ietekmē tirgu

Par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ietekmi uz ES cūkgaļas tirgu spriests COPA–COGECA Politikas koordinācijas komitejas sanāksmē, kurā Latvijas lauksaimnieku intereses pārstāvēja Ilva Bērziņa.

Atgādināsim, ka Latvijā ir paplašināta zona, kurā konstatēts ĀCM, arī Igaunijā konstatēti divi meža cūku saslimšanas gadījumi. Lai gan ražotāji saņem atbalstu, tirgus situācija ir ļoti sarežģīta. ES valstu pārstāvji ziņo, ka cūkgaļa stāv noliktavās, un nav iespējams to realizēt. Tādēļ nepieciešams atbalsts tirgus veicināšanas pasākumiem cūkgaļas nozarē, jo jaunu tirgu sameklēšana un atvēršana prasa laiku. Ja tas netiks darīts, cūkkopības nozarei sagaidāmi ļoti grūti laiki.

UZZIŅA

COPA ir Eiropas līmeņa profesionālo lauksaimnieku organizāciju komiteja, kas pārstāv lauksaimniekus ES un starptautiskās institūcijās. Tā ir dibināta 1958. gadā. COGECA ir Eiropas līmeņa lauksaimniecības kooperācijas komiteja, kas pārstāv kooperatīvu intereses ES un starptautiskās institūcijās. Tā ir dibināta 1959. gadā. Kopš 1962. gada COPA un COGECA apvienoja birojus un kopīgi pārstāv Eiropas lauksaimnieku un kooperatīvu intereses.

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.