Bioloģiski apsaimniekotās platības ES pieaug

Piecu gadu laikā no 2010. līdz 2015. gadam par diviem miljoniem hektāru pieaudzis bioloģiski apsaimniekoto hektāru skaits ES. Latvija ir starp piecām ES valstīm, kur ir visvairāk bioloģiski sertificētu platību pret kopējo lauksaimniecības zemju hektāru skaitu.

ES statistikas biorija EUROSTAT apkopotā informācija liecina, ka pērn ES bioloģiski apsaimniekots tika 6,2% no kopējām lauksaimniecībā izmantojamām zemēm (LIZ). Kopš 2010. gada bioloģisko platību apjoms pieaudzis par 2 miljoniem hektāru. Tāpat pieaudzis arī bioloģisko produkcijas ražotāju skaits, – pērn to bija 271 500, kas ir par 5,4% vairāk nekā 2014. gadā. Kopumā 52% no bioloģiskajiem ražotājiem reģistrēti Spānijā, Itālijā, Francijā un Vācijā. Attiecībā pret kopējo LIZ visvairāk bioloģisko platību ir Austrijā (20%), Zviedrijā (17%), Igaunijā (16%), Čehijā (14%), kā arī Latvijā (12%) un Itālijā (12%). Vismazāk – Maltā (0,3%), Īrijā (1,6%) un Rumānijā (1,8%). EUROSTAT atzīmē, ka mazāks bioloģisko platību īpatsvars ir teritorijās ar līdzenumiem, kur izdevīgāka ir intensīvā saimniekošana.

Piecu gadu laikā bioloģiskā saimniekošana visstraujāk augusi Horvātijā (+377%), Bulgārijā (+362%), kā arī Francijā (+61%) un Īrijā (+53%). 

 

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.