Zviedrijas avenes iegūst produkta aizsardzības zīmi

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Zviedrijas arktisko aveņu “Allåkerbär från Norrland” pievienošanu aizsargātam cilmes vietas nosaukumam (ACVN).

“Allåkerbär från Norrland” ir nosaukums, kas dots arktiskajām avenēm, kas audzētas atklātos laukos Norbotenas un Vesterbotenas apgabalos Zviedrijā. Pašlaik ir septiņas ‘Allåkerbär’ šķirnes, no kurām četras var iekļaut “Allåkerbär från Norrland” – ‘Anna’, ‘Linda’, ‘Sofia’ un ‘Beata’. Arktisko aveņu stādījumos jāiekļauj vismaz divas šķirnes, jo, lai augi ražotu augļus, ar vienu šķirni ir par maz. Pilnīgi gatavu ogu garša ir kompleksa, ar brūkleņu, jāņogu, šerija, zemes, smiltsērkšķu un kazenes notīm. Avenēm ir unikāla garša ar augstu garšas intensitāti. Sarežģītā garša veidojas tādēļ, ka ‘Allåkerbär’ ir pašsterils augs, augļus var iegūt, tikai līdzās esot vairākām šķirnēm.

Ģeogrāfiskais apgabals, kur avenes audzē, ir ar Zviedrijas ģeogrāfiskajam izvietojumam salīdzinoši garākām dienasgaismas stundām un maigu klimatu veģetācijas periodā, kas ļauj ogām pilnībā nogatavoties samērā agri, tās novāc tikai tad, kad tās ir pilnībā nogatavojušās. Šis jaunais nosaukums tiks pievienots 1655 jau aizsargāto pārtikas produktu sarakstam. Visu aizsargāto ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu saraksts ir atrodams eAmbrosia datubāzē.

Pēc AG-Press informācijas ziņas sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.