Inovatīvs veids, kā augļkopībā izmantot ūdeni no lopkopības gaisa attīrītājiem-mitrinātājiem

Reģions Nīdarlande

Projekts uzsākts: 2017. gadā un turpināsies līdz 2021. gadam

Divi augļkopji un cūkkopis no Kromme-Reinas reģiona vēlas atrast inovatīvu un ilgtspējīgu veidu, kā augļkopībā izmantot ūdeni no gaisa attīrītājiem-mitrinātājiem. Tiek veikti inovatīvi eksperimenti, kas sniedz informāciju par to, kā izmantot ūdeni no gaisa attīrītājiem-mitrinātājiem mēslošanā, tā ietekmi uz nezālēm, lapu krišanas paātrināšanu un spīļastēm. Projekta mērķis ir panākt, ka inovācijas autoru saražotie notekūdeņi ir pielietojami pelotoniem, lai plašs augļkopju un cūkkopju loks varētu izmantot šo inovāciju.

Inovatīvie eksperimenti tiek veikti vienā no augļu audzētavām. Pirmajā variantā tiek izmantots tikai organiskais mēslojums, otrajā tiek lietoti notekūdeņi, bet pavasarī tiek izmantots arī slāpekļa mēslojums, savukārt trešajā variantā slāpekļa mēslojums netiek lietots vispār.

  • Inovatīvie eksperimenti tiek veikti vienā no augļu audzētavām kvalitātes nodrošināšanas nolūkos. Vienā no variantiem netiek izmantoti neapstrādāti notekūdeņi. Kad tirgū parādījušies jauni herbicīdi, tie tiek pievienoti notekūdeņiem.
  • Vienā no eksperimentiem tiek pārbaudīta notekūdeņu spēja paātrināt lapu krišanu.
  • Tiek ievākti daudzveidīgi dati par spīļastēm. Spīļastēm paredzētie slazdi ļauj salīdzināt spīļastu skaitu atkarībā no apstrādes veida.