COPA-COGECA darba grupa Lauksaimniecības un mežsaimniecības loma bioekonomikā

2013. gada 17. septembrī COPA-COGECA rīkotajā darba grupā Lauksaimniecības un mežsaimniecības loma bioekonomikā, Latviju pārstāvēja eksperte Maira Dzelzkalēja.

COPA - COGECA ir apņēmusies atbalstīt ES pārēju no fosilās izcelsmes enerģijas uz Bio-ekonomiskiem risinājumiem. Šis process nodrošina lieliskas iespējas Eiropas lauksaimniekiem, mežu īpašniekiem un lauksaimnieku apvienībām, uzlabotu savu konkurētspēju, piegādājot atjaunojamās izcelsmes izejvielas, enerģijas un rūpnieciskajai ražošanai, vienlaikus turpinot nodrošināt drošus un augstas kvalitātes pārtikas produktus par pieņemamām cenām .

Galvenais mērķis ir rosināt diskusiju, kā labāk veicināt uz Bio-ekonomiku balstītu attīstību. Seminārs galvenokārt koncentrējās uz risinājumiem stratēģijas īstenošanai ES līmenī, sadarbojoties ar pārstāvjiem no Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta , kā arī ar Bio-ekonomikas nozares publiskajām-privātajām partnerībām

Bio-ekonomika sevī ietver daudzas nozares, un ar tām saistītos pakalpojumus veicot ražošanu, apstrādi vai citā veidā izmantojot bioloģiskās izcelsmes resursus. Ir nepieciešama koordinācija, saskaņota politika un integrēta pieeja. Šī iemesla dēļ, šī darba grupa ir vērsta uz dažādu praktisku gadījumu izpēti vairākās nozarēs (piemēram, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, dārzkopībā), lai dalībnieki dalītos savā pieredzē.

Vairāk par praktiskiem piemēriem un sanāksmē diskutēto lasiet Mairas Dzelzkalējas atskaitē.

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.