Oktobra Nēģu diena 2022 aizvadīta

GalerijaPrint

Otrās oktobra sestdienas rīts bija saulains un skaists, tāpēc “Nēģu dienas Limbažu novadā” apmeklētājs jau no plkst. 11 varēja ērti apceļot svētku norises vietas un piedalīties pārsteigumu balvu izlozē. Pasākums norisinājās Limbažu novada teritorijā, sākot no Svētupes tača, tālāk Salacgrīvas pilsētā, Bocmaņa laukuma apkārtnē, Meldru ielā pie 1.Nēģu tača un beidzot ar 2. Nēģu taci. Kad brāzmainais vējš bija izdarījis savu darbu, dalībnieki varēja sasildīties ar nēģu zupu, ko kopīgiem spēkiem bija sarūpējuši nēģu taču zvejnieki un nēģu produkcijas pārstrādātāji.

Apmeklētāji no nēģu taču zvejniekiem, nēģu produkcijas pārstrādātājiem ieguva izzinošu un praktisku informāciju par nēģi, nēģu pagatavošanu, tāpat tika nodrošināta iespēja nobaudīt produktus no nēģiem uz vietas.

Šogad nedaudz vīlušies bija tie apmeklētāji, kuri gaidīja Rutas Birkenbergas veidoto kulinārijas brīnumu ”Garākais viltotais nēģis pasaulē”. Taču Ruta paskaidroja: “Jāsaprot tas, ka nēģa dzīves cikls ir ierobežots, un mūsu komanda jau septiņus gadus  to nodrošināja ar prieku!” 

Daba un Nēģu diena nemīl tukšumu, tāpēc Rutas stafeti lieliski pārņēma  Zanda Mažole (SIA “ZM Pub”) ar nēģu suši gatavošanas paraugdemonstrējumu kopā ar Dagni Straubergu, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāju. Apmeklētāji ar lielu interesi vēroja, kā tiek gatavots produkts, bija iespēja arī izteikt savas vēlmes, mēra kungs tās realizēja, rezultātā uz degustācijas galda varēja baudīt paša vārdā nosaukto suši. Noslēgumā bija iespēja degustēt vairāku veidu suši un slavēt gatavotājus.

Tiekamies  nākamgad 12. Nēģu dienā Salacgrīvā!

Jānis Kravalis,
LLKC Zivsaimniecības nodaļas projektu vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru