Izsludina pieteikšanos gada balvai “Lielais loms 2023”

GalerijaPrint

Zemkopības ministrija aicina pieteikt zivsaimniecības nozares uzņēmumus un to pārstāvjus gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2023”.

Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus gada balvai aicināti ne tikai zivsaimniecības nozares uzņēmumi, bet arī nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības.

Zemkopības ministrs Didzis Šmits: “Daudzus gadus esmu bijis saistīts ar zivsaimniecības nozari, pārstāvot mūsu zvejnieku un zivju pārstrādātāju intereses gan varas gaiteņos Latvijā, gan Briselē. Zivsaimniecības nozare dod būtisku ieguldījumu valsts ekonomikā un iedzīvotāju nodarbinātībā, Latvijas zvejnieku un pārstrādātāju ražotā zivju produkcija ir ikdienas uzturā teju katrā mājsaimniecībā, turklāt tā ir būtiska Latvijas eksporta komponente. Zivsaimniecības nozarē ir daudz centīgu un godājamu uzņēmēju, daudz plaukstošu uzņēmumu. Valsts un sabiedrības atzinība labākajiem nozares uzņēmumiem un ļaudīm ir ļoti svarīga, lai nozarē strādājošie savā darbā un panākumos justos vienoti ar valsti.”

Pretendenti gada balvai “Lielais loms 2023” tiks vērtēti šādās nominācijās: “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā”, “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā”, “Gada uzņēmums akvakultūrā”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”, “Jauns un daudzsološs nozarē” un “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās līdz 7. jūlijam jāiesniedz Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra konsultāciju birojos, vai arī nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi info@lielaisloms.lv ar norādi vēstules mērķī “Lielais loms 2023”.

Arī šogad tiks pasniegta balva nominācijā “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, kas tiek piešķirta personai par ilgstošu un nozīmīgu ieguldījumu zivsaimniecības nozares attīstībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ar zivsaimniecības nozari saistītās nevalstiskās organizācijas, zinātniskās institūcijas un pašvaldības. Lai pieteiktu pretendentus balvai nominācijā “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, pieteikumi līdz 2023. gada 7. jūlijam jāiesniedz LLKC konsultāciju birojos vai arī jānosūta tos elektroniski uz e-pasta adresi info@lielaisloms.lv ar norādi vēstules mērķī “Lielais loms 2023”.

Katrā nominācijā pretendentu vērtēšanas komisija noteiks vienu laureātu, kurš saņems balvu “Lielais loms 2023”, ZM diplomu un naudas balvu. Vērtēšanas komisija var lemt arī par viena veicināšanas balvas ieguvēja apbalvošanu nominācijās “Gada uzņēmums jūras zvejniecībā”, “Gada uzņēmums jūras piekrastes un iekšējo ūdeņu zvejniecībā”, “Gada uzņēmums akvakultūrā”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē”, “Jauns un daudzsološs nozarē” un “Ieguldījums zivsaimniecības un ūdeņu apsaimniekošanas popularizēšanā”.

Laureātu apbalvošana notiks gada nogalē. Šogad “Lielais loms” notiek devīto reizi. Iepazīties ar gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2023” nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un iesniedzamo informāciju var gada balvas “Lielais loms” tīmekļvietnē www.lielaisloms.lv.

Dagnija Muceniece,
ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru