Konkurss skolēniem “Šodien laukos” sāk jauno sezonu

Marta sākumā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jau astoto reizi skolēnus aicinās piedalīties konkursā “Šodien laukos”, ļaujot pilnveidot savu izpratni par lauksaimniecību, mežsaimniecību un zivsaimniecību, dodoties dabā un pildot dažnedažādus uzdevumus. 

Arī šogad visa gada garumā konkurss notiks trīs vecuma grupās sociālo tīmekļu vietnēs Facebook un Instagram, kā arī mājaslapā www.laukutikls.lv.

Konkursa pirmais posms – no 12 līdz 16 gadiem

Pirmie konkursā no aicināti piedalīties skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem, startējot individuāli vai kā klase/kolektīvs. Katram mēnesim būs noteikta lielā tēma: par laukiem, mežiem vai ūdeņiem, kuras ietvaros tad arī izsludinās mēneša lielo uzdevumu. Marta konkurss sāksies ar tēmu “Lauki”. Šo trīs mēnešu laikā būs arī papilduzdevumi, kuros iegūtie punkti ļaus palielināt kopējo vērtējumu un virzīties tuvāk uzvarai. Atgādinām, ka pieteikties dalībai konkursā var visā tā norises laikā. Konkursa noslēgumā,  jūnija sākumā, trīs labākie individuālie un trīs veiksmīgākās klases/kolektīvi saņems vērtīgas balvas.

Konkursa otrais posms – pirmsskolas

Mazākos – 3 līdz 7 gadus vecos bērnus – konkurss aicinās izzināt laukus, mežus un ūdeņus pašā vasaras viducī – jūlijā. Arī šeit startēt iespējams kā individuāli, tā pirmsskolas izglītības iestādes grupiņas komandā. Dalībnieki ar  lielāko punktu skaitu iegūs vērtīgas, vecumam atbilstošas balvas.

Konkursa trešais posms – no 8 līdz 11 gadiem

Noslēdzošais konkursa posms 8 līdz 11 gadus veciem bērniem notiks valsts svētku mēnesī – novembrī. Atšķirībā no pirmajiem konkursa posmiem šajā piedalīties aicināti tikai individuālie dalībnieki. Posma uzvarētājus noteiks žūrija, summējot katra saņemtos punktus. Uzvarētāji balvās saņems vērtīgas, gadalaikam  un svētkiem atbilstošas balvas.

Sandra Eimane, konkursa “Šodien laukos” vadītāja: “Novēlu, lai šis konkurss sniedz jaunas zināšanas, iespēju doties dabā un kopīgi sastrādāties kā ar komandas biedriem, tā vecākiem un skolotājiem! Lai vēlme izzināt un radošums ir ar jums! Ar prieku gaidīsim jūsu radošās idejas!”

Katram posmam ir atsevišķs nolikums, kas būs pieejams vienlaikus ar konkrētā posma izsludināšanu. Nolikumus meklējiet ŠEIT

Noderīgi! Ieskats aizvadītā gada konkursa norisē Facebook un Instagram 

Papildu informācija e-pastā: sodienlaukos@llkc.lv

Pievienot komentāru