Konference “Grāmatvedība 2022 – no nodokļiem līdz digitalizācijai”

PielikumiGalerijaPrint

Lai uzzinātu aktualitātes saistībā ar izmaiņām nodokļu jomā, valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām 2022. gadā, to, kas jāņem vērā produkcijas attālinātai tirdzniecībai un kādi digitāli jaunumi pieejami, aicinām piedalīties konferencē “Grāmatvedība 2022 – no nodokļiem līdz digitalizācijai”,  ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Konference Zoom platformā notiks 9.11.2021. no pulksten 10.00 līdz 13.30. 

Grāmatvedības konferenci LLKC rīko jau otro gadu, un arī šoreiz īpaša uzmanība tajā tiks veltīta sociālās apdrošināšanas iemaksām.

Linda Puriņa, LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja: “Daudziem aizvien prātu jauc tieši minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas. Tādēļ atkal par tām runāsim. Īpaši akcentēsim tieši jautājumus saistībā ar pašnodarbinātā VSAOI. Par šo tēmu  esam aicinājuši pastāstīt daudzu iemīļoto lektori Ingunu Leibus. Par jauno Grāmatvedības likumu informēs Latvijas Grāmatvežu asociācijas valdes priekšsēdētāja vietniece Lilita Beķere. Un, tā kā Covid-19 daudzus rosināja pievērsties attālinātai tirdzniecībai, uzklausīsim arī divu uzņēmumu pieredzes stāstus par ceļu līdz attālinātajai tirdzniecībai. Pieredzē dalīsies Dabas laboratorijas vadītāja Signe Turauska, kā arī SIA “Mirror3dArt” īpašnieks Austris Brutāns, kura uzņēmums darbojas Etsy platformā.”

Praktiska informācija būs pieejama arī tiem, kas tirdzniecību izvērsuši internetveikalā, jo tā būtiski atšķiras no tirdzniecības klātienē. PTAC pārstāvis Dainis Platacs stāstīs par būtiskāko distances tirdzniecībā. Turpinot stāstu par tirdzniecību attālināti, Irina Kupcova no Valsts ieņēmumu dienesta izskaidros, kad ir reģistrējama struktūrvienība – jo struktūrvienības ir arī ir visas tīmekļvietnes, kurās pārdodam savas preces vai pakalpojumus, vai, piemēram, par samaksu izvietojam citu uzņēmumu reklāmas banerus.

Ja uzņēmējs pārdod preces, tad par katru darījumu ir jābūt arī attaisnojuma dokumentiem. Par to, kā jāsagatavo dokumenti par preču pārdošanu attālināti, pastāstīs LLU lektore un praktizējoša grāmatvede Laila Kelmere.

Noslēgsim konferenci ar Ilzes Palmbahas iedvesmas stāstu par to, kā ar lielākiem vai mazākiem soļiem doties dokumentu digitalizācijas virzienā.

Plašāka informācija: Linda Puriņa, linda.purina@llkc.lv, tālrunis: 28390897

Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru