Mežsaimniecības konference meža īpašniekiem

GalerijaPrint

Egļu astoņzobu mizgrauža izplatība un radītais kaitējums, iespējas un  metodes tā apkarošanai, koksnes cenu dinamika un pieejamais Eiropas Savienības (ES) atbalsts mežsaimniecībai būs šī gada Mežsaimniecības konferences uzmanības centrā. Pasākumu rīko Zemkopības ministrija sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža konsultāciju pakalpojumu centru (MKPC).

Konferenci 22. novembrī no pulksten 10.00 varēs vērot tiešsaistē www.laukutikls.lv un www.llkc.lv.  Konferenci ar uzrunu atklās LR Zemkopības ministrs Armands Krauze. Meža īpašnieki, apsaimniekotāji, mežsaimnieki, nozares uzņēmēji un nozarē nodarbinātie aicināti reģistrēt dalību konferencē, kā arī uzdot sevi interesējošos jautājumus ŠEIT.

Konferences programma

 
Konferencē varēs uzzināt par turpmāko ES atbalstu meža īpašniekiem saistībā arī ar šī gada dažādu cēloņu meža bojājumiem (sausuma, meža kaitēkļu u .c.), koksnes cenu dinamiku. Tāpat būs ieteikumi meža īpašniekiem, kas jāņem vērā, veicot augošu koku pārdošanu, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem un darījuma summa būtu atbilstoša cirsmas patiesajai vērtībai. Latvijā pieredzes bagātākais cirsmu izsoļu portāls Meža Birža informēs par savu pieredzi un ieteikumiem meža īpašniekiem veicot cirsmu pārdošanu izsolē.

Zemkopības ministrijas Meža departamenta pārstāve I. Vaite izklāstīs par ES atbalstu  mežsaimniecībai KLP Stratēģiskā plāna 2023.–2027. g. ietvarā.

Latvijas Kokrūpniecības federācijas viceprezidents K. Klauss informēs par kokmateriālu tirgus cenu tendencēm, situāciju tajā šobrīd un arī turpmāk.

Meža īpašnieku kooperatīva “Mežsaimnieks” valdes priekšsēdētājs M. Dreija iepazīstinās ar  kooperatīva darbību, koksnes pārdošanas praksi, ieguvumiem un iespējām meža īpašniekiem, ko sniedz koksnes pārdošana caur kooperatīvu, to ilustrējot ar konkrētiem gadījumiem.

Neiztrūkstošas būs aktualitātes par ES likumdošanu, kas var ietekmēt arī privāto meža apsaimniekošanu Latvijā.

Plašāka informācija:

E-pasts: mkpc@mkpc.llkc.lv;

tālrunis: 63050477

www.mkpc.llkc.lv

Foto galerija: 

Komentāri

Jautājums VMD ģenerāldirektoram – vai kaut kur ir pieejama sīkāka informācija par VMD plānotajām strukturālajām reformām? Sanāk, ka paliks tikai 5 virsmežniecības 10 vietā? Kuras ar kurām tiks apvienotas?

VMD. Pacēla cena par ciršanas apliecinājumiem. Teica ka tas esot mežziņu algu celšanai, utt. Kaut kā nav dzirdēt, ka algas pieaugtu x10....?

Jautājums VMD.
Vai iespējams sakārtot, ka meža īpašniekam atnāk paziņojums, ka iesniegtā meža inventarizācija vai pārskati ir pieņemti?

Savus komentārus un jautājumus aicinām rakstīt te- KOMENTĀRU sadaļā. 

Ja vēlaties uzdot jautājumu konkrētam lektoram, tad to norādiet pie uzdotā jautājuma!

Pievienot komentāru