Noslēdzies konkursa “Šodien laukos 2024” pirmais posms!

GalerijaPrint

Četru mēnešu garumā – no februāra līdz maijam – skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem aizrautīgi piedalījās konkursa “Šodien laukos”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), 1. posmā. Šī posma uzvarētājus atklājām  18. jūnijā LLKC mācību centrā “Lielozoli”, kur skolēni savus spēkus mēroja gan prāta spēlēs, gan veiklības uzdevumos ar sporta elementiem un meistarklasēs izzināja laukus, mežus un zivis!

Pirmajā konkursa posmā, kuru pārstāvēja 12–16 gadus veci skolēni, piedalījās 275 skolēni klašu/kolektīvu grupā un 23 individuālie dalībnieki no dažādiem Latvijas reģioniem.

Šī gada konkurss no iepriekšējiem gadiem atšķīrās ar to, ka cīnīties par papildu  vērtējuma punktiem varēja arī noslēguma pasākumā. Tāpēc azarts un cīņas spars saglabājās līdz pat konkursa noslēguma mirklim.

Starp aktivitātēm noslēguma pasākumā skolēniem bija iespēja piedalīties izzinošās meistarklasēs:

  • Bitenieks Ivars Rancāns skolēnus izglītoja par savvaļas meža bitēm un demonstrēja savvaļas bišu stropus jeb kūzulus un aicināja skolēnus nogaršot jauno pavasara medu.
  • Ieva Vavilova, Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve skolēniem demonstrēja dažādus izglītojošus materiālus un stāstīja dažādus interesantus faktus par stārķiem.

Bet, lai nodrošinātu dalību noslēguma pasākumā, dalībniekiem bija jāpilda mājasdarbi un jāiesniedz darbiņi 1. posma 3 konkursa uzdevumiem. Pavasara mēnešos skolēni:

  • Veidoja darbu, kur salīdzināja savu un dzīvnieka barības šķīvi un aprakstīja, kādas ir atšķirības un vajadzīgās uzturvielas. 
  • Veidoja mācību video (līdz 3 minūtēm)  par kādu no tēmām “Meža stādu audzēšana” vai “Lauksaimniecības dārzeņu vai citu augu audzēšana”, vai “Dīķis kā mazdārziņš”.
  • Pagatavoja 3 dažādus ēdienus, kuros tika izmantoti produkti, kas saistīti ar mežu, ūdeņiem/zivīm, laukiem, lauksaimniecību.

Pēc visu iegūto punktu apkopošanas noslēguma pasākumā tika noskaidroti uzvarētāji gan starp klasēm/kolektīviem gan individuālo dalībnieku starpā.

Klašu grupā:

1. vietu ar 160 punktiem un ekskursiju 600 eiro vērtībā ieguva Jersikas pamatskolas komanda “Ēnu spēles” ar skolotāju Raimondu Tūmiņu (Līvānu novads),

2. vietu ar 149 punktiem un veicināšanas balvas 300 eiro vērtībā ieguva 104. Dagdas mazpulka komanda “Piecīši” ar mazpulka vadītāju Annu Krilovu (Krāslavas novads),

3. vietu ar 148 punktiem un veicināšanas balvu 100 EUR vērtībā ieguva Pastendes pamatskolas komanda “Dabas bērni”  ar skolotāju Madaru Kārlsbergu (Talsu novads).

Uzvarētāji individuālajā grupā:

1. vieta ar 125 punktiem un dāvanu karte aktīvās atpūtas inventāra iegādei 400 EUR vērtībā tika Milanai Marcenko no Rīgas,

2. vieta ar 117 punktiem un planšetdators – Artim Harkinam no Smiltenes novada,

3. vieta ar 104 punktiem un viedpulkstenis – Viktorijai Bromai no Smiltenes novada,

4. vieta ar 94 punktiem Alisei Sīlei no Carnikavas.

Mums bija patiess prieks konkursa " Šodien laukos" noslēguma pasākumā viesos uzņemt Zemkopības ministra padomnieku Daini Karolu. Ministra padomnieku aicinājām uzrunāt un iedvesmot jauniešus, iespējams, topošos lauksaimniekus, zivsaimniekus vai varbūt meža nozares speciālistus un sveikt konkursa uzvarētājus.

Paldies visiem skolēniem par dalību! Tiekamies nākamās sezonas konkursā!

Plašāku ieskatu konkursa pirmajā posmā varat gūt arī sociālajos tīklosInstagram: @konkurss_sodienlaukos; Facebook: @sodienlaukos, kā arī mājaslapāwww.laukutikls.lv

 

Svarīgi! Jūnija beigās tiks izsludināta pieteikšanās arī konkursa otrajam posmam, kas paredzēts pašiem mazākajiem – bērniem no trim līdz septiņiem gadiem – kā individuāli, tā bērnudārza grupiņu ietvaros! Seko līdzi jaunumiem šeit un sociālajos tīklos.

 


 

Informāciju sagatavoja

Baiba Vasara-Beķere,  

LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja,

e-pastssodienlaukos@llkc.lv

Foto galerija: 

Pievienot komentāru