Lopbarības proteīna joprojām par maz

EK publicējusi jaunāko ES lopbarības proteīna bilanci, sniedzot pārskatu par ražošanu ES, tirdzniecību (importu un eksportu) un visa veida proteīnavotu izmantošanu vietējā tirgū.

Pamatojoties uz pieejamajiem datiem par 2022./2023. gadu, tiek pieņemts, ka pieprasījums pēc lopbarības saglabāsies nemainīgs – tas būs 72 miljoni tonnu kopproteīna. Paredzams, ka ES pašpietiekamība ar visiem proteīna avotiem saglabāsies 77% līmenī, neskatoties uz to, ka ES kukurūzas raža šajā sezonā ir zemāka vasaras sausuma dēļ. ES joprojām ir pietiekams rupjās lopbarības nodrošinājums, un tā joprojām ir galvenais lopbarības proteīna avots, kas veido 42% no kopējā ES barības patēriņa. Visu eļļas augu sēklu miltu daļa veido 27% no kopējā barības proteīna patēriņa ES, un labības daļa veido 21%. Tomēr attiecībā uz eļļas augu sēklu miltiem ES saražo tikai 24% no lopkopības nozarei nepieciešamā daudzuma.

Proteīnaugu ražošanas attīstība un ES atkarības samazināšana no lopbarībā izmantojamā importētā proteīna ir aktuāla jau vairākus gadus. Tā ir aktuālāka nekā jebkad agrāk, ņemot vērā karu Ukrainā un rekordaugstās barības izmaksas. Paziņojumā par nodrošinātību ar pārtiku EK uzsvēra nodomu pārskatīt politiku un prioritātes, kas noteiktas 2018. gada ziņojumā par augu proteīna attīstību ES, norādot, ka tā ražošana būs viens no EK mērķiem turpmākajos mēnešos.

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.