Kārtējais solis lielveikalu varas mazināšanai

Eiropas Komisijas publicējusi sākotnējo ietekmes novērtējumu iniciatīvai par uzlabojumiem pārtikas apgādes ķēdēs. Iniciatīva paredz mazināt negodīgu tirdzniecības praksi, uzlabot ražotāju sadarbību un tirgus pārredzamību.

EK devusi četru nedēļu laiku oficiālajām iestādēm, lai reaģētu uz jauno iniciatīvu, bet publisko apspriešanu visās ES valstīs sola izsludināt tuvākajās nedēļās – augusta beigās. Tātad – arī Latvijas organizācijām un iestādēm būs iespējas iesniegt savus ieteikumus, kā mazināt lielveikalu ietekmi un padarīt godīgākus tirdzniecības nosacījumus.

Jaunā iniciatīva paredz sagatavot noteikumus taisnīgākai un pārredzamākai pārtikas ķēžu darbībai ar mērķi godīgāk sadalīt ienākumus starp ķēdēs iesaistītajiem (lauksaimnieks, pārstrāde, loģistika, lielveikals), palielināt saimniecību ienākumus un padarīt elastīgāku cenu politiku, uzlabot lauksaimniecības dzīvotspēju, veicināt lauku nodarbinātību.

Iniciatīva tapusi pēc tam, kad pērn EK Lauksaimniecības tirgu darba grupa publicēja ieteikumus šajā jomā, kā arī Eiropas Parlaments un ES Ministru padome aicināja rīkoties, lai beidzot sakārtotu pārtikas apgādes ķēžu darbību ar mērķi uzlabot lauksaimnieku stāvokli.

Informāciju pēc www.ag-press.eu sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

 

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.