Izmantoti 60% no ES palīdzības naudas

No 420 miljoniem eiro, ko pērn EK piešķīra lauksaimniecības nozarei, lai kompensētu tirgus un Krievijas embargo radītos zaudējumus piena un gaļas nozarēs, līdz šī gada maijam izmantoti 60%, liecina EK Lauksaimniecības ģenerāldirektorāta informācija.

No 28 ES dalībvalstīm EK piešķirto palīdzības finansējumu izmantojušas 20 – kopumā 251 miljonu eiro. Lielākā daļa jeb 222 miljoni eiro no šīs naudas nonāca piena nozarē, cūkgaļas ražotājiem izmaksāti 24 miljoni, bet liellopu gaļas ražotājiem – 4,6 miljoni eiro. EK uzskata, ka finansiālais atbalsts lauksaimniekiem ir devis labumu, nodrošinot pietiekamu naudas plūsmu kontos.

Jāpiebilst, ka atsevišķa palīdzība Krievijas embargo seku mazināšanai tika sniegta arī augļu un dārzeņu ražotājiem. Kopš embargo ieviešanas ražotāju pieprasītās summas kompensācijām sasniegušas 291 miljonu eiro, un tās prasītas par 1,16 miljoniem tonnu augļu un dārzeņu. EK uzskata, ka tikai 42% no dalībvalstīm piešķirtā atbalsta izmantots efektīvi. Itālija, Portugāle un Rumānija jau izmantjusi 100% no piešķirtās summas, bet Polija – tikai 33%.

Informāciju sagatavoja Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.