Ievieš ievedmuitu kukurūzai

Ņemot vērā kukurūzas plašo piedāvājumu un zemās cenas visā pasaulē, ir iedarbināts automātiskais ievedmuitas nodokļu aprēķināšanas mehānisms, no 27. aprīļa nosakot kukurūzas, sorgo un rudzu ievedmuitas nodokli 5,27 eiro par tonnu.

EK norāda, ka tādējādi Eiropas ražotāji netikšot nostādīti nelabvēlīgākā situācijā pašreizējos tirgus apstākļos. Pārskatītais tarifs, kas 2020. gada 27. aprīlī publicēts ES Oficiālajā Vēstnesī, tiek aprēķināts saskaņā ar ES regulu 642/2010. Tajā paskaidrots, ka ievedmuitas nodoklis trim graudaugiem ir pamatots ar starpību starp Eiropas salīdzināmo cenu un pasaules etalonu kukurūzai – ASV cenu, kas aprēķināta kā CIF kukurūzas cena (t. i., izmaksas, apdrošināšana un kravas ieskaitot) Roterdamas ostā.

Kukurūzas cena ASV ievērojami pazeminās naftas cenu sabrukuma dēļ, kā rezultātā samazinājās bioetanola degvielas pieprasījums ASV (kukurūza ir galvenā etanola ražošanas izejviela). Paralēli 2020.–2021. gadā gaidāma rekordliela kukurūzas raža pasaules līmenī. Arī pārvadājumu izmaksas ir samazinājušās enerģijas cenu krituma dēļ. Šo efektu apvienojuma dēļ ASV CIF tirgus cenas kukurūzai Roterdamas ostā kritās un bija 149,84 eiro par tonnu, salīdzinot ar 162,24 eiro pirms gada.

Atgādināsim, ka nodokli nosaka, pamatojoties uz starpību starp faktisko ES intervences cenu labībai, kas reizināta ar 1,55 (EUR 157,03 par tonnu) un reprezentatīvo CIF (t. i., izmaksu, apdrošināšanas un kravas) importa cenu šīm labībām Roterdamas ostā. Šis mehānisms tiek iedarbināts automātiski.

Pēc AG-Press materiāliem informāciju sagatavoja
Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.