Uzlabos pieejamību bioloģiskajiem AAL

Lai nodrošinātu ES pāreju uz ilgtspējīgām pārtikas sistēmām un ķīmisko pesticīdu lietošanas samazināšanu kā daļu no stratēģijas “No lauka līdz galdam”, Komisija 31. augustā pieņēma jaunus noteikumus, lai palielinātu bioloģisko augu aizsardzības līdzekļu (AAL) pieejamību un piekļuvi lietošanai dalībvalstīs.

Apstiprināti kopumā četri tiesību akti, kas vienkāršos mikroorganismus saturošu bioloģisko augu aizsardzības līdzekļu apstiprināšanas un atļauju piešķiršanas procesu. Veicinot bioloģisko augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū, lauksaimniekiem, tostarp tiem, kas audzē bioloģiskās kultūras, būs vairāk alternatīvu ilgtspējīgai augu aizsardzībai.

Tiesību aktus vēl vērtēs Eiropas Parlaments un Padome, ja iebildumu nebūs, tos varēs sākt piemērot jau šogad.

Līdz šim prasības attiecībā uz mikroorganismu izmantošanu AAL balstījās uz principiem, kas bija ļoti līdzīgi tiem, kas attiecās uz ķīmiski aktīvu vielu saturošiem AAL. Jaunajos tiesību aktos ir noteikta atšķirīga pieeja, kas balstās uz katra mikroorganisma bioloģiju un ekoloģiju un ņem vērā jaunākās zinātnes atziņas. Tādējādi normatīvās prasības attiecībā uz mikroorganismiem ir padarītas elastīgākas.

COPA/COGECA kategorija: 

Pievienot komentāru

Plain text

  • HTML tagi nav atļauti.
  • Mājas lapu adreses un e-pasta adreses automātiski tiek pārveidotas par saitēm.
  • Rindas un rindkopas tiek pārnestas uz jaunu rindu automātiski.