Sākas pieteikšanās konkursam “Šodien laukos”

PielikumiPrint

Jau piekto gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pamatskolas skolēnus aicina piedalīties konkursā “Šodien laukos”. Tā kā Covid-19 dēļ arī mācības skolā pašlaik notiek attālināti, konkurss lieliski iekļaujas šajā dienaskārtībā, jo visus šos gadus jau notiek attālināti – sociālajā tīklā Facebook.

Konkurss norisināsies no aprīļa līdz septembra beigām, katru mēnesi konkursa organizatori izvirzīs lielo mēneša tēmu, kuras ietvaros tiks izsludināts konkursa mēneša uzdevums. Pieteikšanās konkursam iespējama jebkurā brīdī visā konkursa laikā, bet, jo ātrāk sāksiet uzdevumu izpildi, jo lielāka iespēja uzvarēt! Pirmais konkursa uzdevums un mēneša tēma tiks atklāti jau 6. aprīlī. Konkursā var piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan klases un kolektīvi no visas Latvijas.

Baiba Gulbe, projekta “Šodien laukos” vadītāja: “Paralēli gatavosim arī dažādus izklaidējošus un izglītojošus materiālus sociālo tīklu saturam – lai dalībniekiem ir ne vien interesanti, bet brīvais laiks tiek pavadīts arī jēgpilni! Uzdevumu formāts būs dažāds – gan aktīva darbošanās ārā, gan kulinārijas šedevri mājas virtuvē, gan fotografēšanas un video filmēšanas prasmju pilnveide, gan laiski vakari pie krustvārdu mīklas. Uzdevumu izpildei tiks dots laika ierobežojums, un par katru paveikto uzdevumu tiks piešķirti punkti, kuri konkursa izskaņā summēsies, palīdzot noteikt uzvarētājus.”

 Reizi mēnesī būs iespēja pildīt arī mini papilduzdevumus, lai palielinātu savu punktu skaitu. Balvās trīs labākie individuālie dalībnieki saņems planšetdatorus, savukārt galvenā balva – ekskursija 1000 eiro vērtībā – tiks veiksmīgākajai klasei/kolektīvam.

Vairāk informācijas, iepriekšējo gadu dalībnieku veikumu, pieteikuma anketu un konkursa nolikumu var atrast, sekojot līdzi ziņām konkursa oficiālajā sociālo tīklu lapā: facebook.com/sodienlaukos, kā arī Valsts Lauku tīkla mājaslapā.

Atgādināsim, ka pērn konkursā piedalījās 350 dalībnieki – 32 individuālie dalībnieki, 27 klases, kā arī 27 skolotājas. Uzvaras laurus klašu grupā plūca Nautrēnu mazpulks, bet individuāli – Ieva Apšiniece no Preiļu novada.

Neskaidrību gadījumā var rakstīt uz e-pastu: sodienlaukos@llkc.lv.

Konkurss “Šodien laukos” tiek rīkots ar LR Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu. Konkursa un sociālo tīklu akcijas mērķis ir informēt, izglītot un izklaidēt skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

Informāciju sagatavoja
Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru