Izskanējusi ikgadējā skolu konference

GalerijaPrint

Marta sākumā izskanējusi ikgadējā lauksaimniecības nozaru profesionālo skolu e-konference “Prakse. Tavs pitstops veiksmīgai karjerai laukos”, kuru jau trešo gadu rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Valsts KLP tīkla pasākumu ietvaros. Šī gada konferences caurviju tēma bija prakšu iespējas un pieejamība lauksaimniecības profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem.

Konference bija vērojama tiešsaistē dažādās platformās un to noskatījušies 580 interesenti.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Jo praktiskākas prakses, jo veiksmīgāks esi darba tirgū! Šis fakts ir pārbaudīts gadu garumā. Bet tas, ko jūs iemācīsieties tagad, nebūs visam mūžam, jūs būsiet spiesti apmācīt sevi, “pārmācīt” sevi, pilnveidot sevi dažādiem darbiem vairākās reizes mūžā .”

Paldies visiem, kuri atsaucās aicinājumam piedalīties LLKC organizētajā konferencē!

Konferencē piedalījās: Harijs Pugulis no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības, Pēteris Bērics no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma, Renārs Rītiņš no Latgales Industriālā tehnikuma programmas īstenošanas vietas “Višķi”, Kristaps Kvēps no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Nils Miethke no LBTU Malnavas koledžas, Armands Rudlaps no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības, Lelde Brikmane no Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, Maira Baranovska no Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas, Amanda Marjuniča no Smiltenes tehnikuma, Agnese Safonova no Bulduru tehnikuma, Alekss Kivrins-Kivrans, Miks Krieviņš un Markuss Krastiņš no Ogres tehnikuma, Vendija Volosovska no Daugmales mazpulka “Dzirkstelīte”.

Konferences otrajā daļā uz sarunu tika aicināti prakšu devēji, kuri dalījās pieredzē par praktikantu pieņemšanu savās saimniecībās prakses laikā. Diskusijā piedalījās Sandis Kuģenieks (SIA “Jāņlejas”), Pauls Sermais (SIA “Gribolva”), Ineta Stabulniece (Agroresursu un ekonomikas institūts), Kārlis Ruks (z/s “Jaunkalējiņi”, Latvijas Jauno zemnieku klubs).

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma pedagogs, prakses vietas devējs arī savā saimniecībā, Mārtiņš Pētersons iepazīstināja ar  veiktā pētījuma “Kvalitatīvas prakses vietas Latvijā lauksaimniecības nozarēs”, ko veicis pēc savas iniciatīvas, pirmajiem rezultātiem.

Ar muzikālu sveicienu visus iedvesmoja lauksaimnieks un mūziķis Mārtiņš Jātnieks-Borkovskis.

Konferences moderators Kaspars Ozoliņš, raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs atvadoties uzrunāja visus klātesošos: “Arī es esmu lauksaimniecības students un, kas zina, varbūt tiksimies universitātes gaiteņos!”

Profesija “Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis” ir apgūstama šādās profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā:

 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikums (Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Latgales Industriālais tehnikums, programmas īstenošanas vieta “Višķi” (Augkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).

VIDEO SKATĪT ŠEIT  

Prasības, piesakoties programmai "Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis”: iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Profesija “Augkopības tehniķis” apgūstamas šādās profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā:

 • Bulduru tehnikums (Dārzkopības tehniķis. Kokkopis-arborists).
 • Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Malnavas koledža (Augkopības tehniķis. Dārzkopības tehniķis. Lopkopības tehniķis. Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis).
 • Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola (Augkopības tehniķis). 

VIDEO SKATĪT ŠEIT  

Prasības, piesakoties programmām “Augkopības tehniķis” un "Dārzkopības tehniķis": iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

  

Profesijas “Lopkopības tehniķis”, “Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā” un “Veterinārmedicīnas asistents” ir apgūstama šādās profesionālajās izglītības iestādēs Latvijā:

 • Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents).
 • Smiltenes tehnikums (Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā. Veterinārārsta asistents).

VIDEO SKATĪT ŠEIT  

Prasības, piesakoties programmai "Lopkopības tehniķis": iepriekšējā izglītība –  pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Prasības, piesakoties programmai “Lopkopības tehniķis ar specializāciju zirgkopībā”: iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

“Veterinārmedicīnas asistents”:  iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums –  4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Profesijas “Dārzkopības tehniķis” un “Mežsaimniecības tehniķis”, “Meža mašīnu operators” un “Smago spēkratu mehāniķis” apgūstamas:

 • Bulduru tehnikums (Dārzkopības tehniķis. Kokkopis-arborists).
 • Ogres tehnikums (“Mežsaimniecības tehniķis”, “Meža mašīnu operators” un “Smago spēkratu mehāniķis”).

VIDEO SKATĪT ŠEIT   

Prasības, piesakoties programmai "Mežsaimniecības tehniķis": iepriekšējā izglītība – pamatizglītība, mācību ilgums – 4 gadi.

Prasības, piesakoties programmai “Meža mašīnu operators": iepriekšējā izglītība – pamatizglītība vai vidējā izglītība, mācību ilgums – 4 gadi pēc pamatizglītības ieguves vai 1,5 gadi pēc vidējās izglītības ieguves.

Konferences ierakstā var iepazīties ar 11 lauksaimniecības nozares profesionālo izglītības iestāžu profesiju piedāvājumu. Konferences kopējais ieraksts SKATĪT ŠEIT

vai https://www.facebook.com/LLKCOzolnieki/videos/600377374896354

Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares 11 profesionālās izglītības iestādes Latvijā. Skolu karte: (saite)

Dita Mauraga,
LLKC Tālākizglītības nodaļas izglītības projektu vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru