Žurnāla “Latvijas Lopkopis” maija numurā

GalerijaPrint

Kāda ir situācija Ukrainas lauksaimniecībā un cik liela nozīme ir šīs valsts lauksaimniecības produkcijas eksportam globālajā tirgū, par to lasiet žurnāla maija izdevumā. Raksta sagatavošanā izmantota Ukrainas Agrobiznesa kluba (UAK) apkopotā informācija. UAK norāda – Ukrainas ostu atbloķēšana ir pasaules pārtikas drošības atslēga. 

Saimnieku pieredzes rubrikā lasiet par Ventspils novada SIA “Tārgalīte” pārvērtībām. Uzņēmuma valdes locekle Ieva Zariņa pirms dažiem gadiem uzņēmās SIA “Tārgalīte” piena lopkopības sektora sakārtošanu, kas izdodas veiksmīgi – pakāpeniski tiek izkopts ganāmpulks, uzcelta jauna slaucamo govju robotferma, kas rezultējies ar ievērojamu izslaukumu kāpumu pēdējā gada laikā.

Piensaimniekiem piedāvājam arī virkni praktiski izmantojamu rakstu, ko sagatavoši LLKC lopkopības konsultanti. LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere raksta par izmaiņām digitālajā barības devu sastādīšanas rīkā NorFor. LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta sniedz padomus cietstāvošo govju ēdināšanā un vielmaiņas slimību kontrolē. 

Maija izdevumā publicējam Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētnieču Unigundes Antones un Indras Eihvaldes atzinumus par piena paskābināšanas pētījumiem. 

Gaļas liellopu audzētājiem būs interesanti lasīt LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas sagatavoto rakstu par mākslīgās apsēklošanas iespējām ganāmpulku uzlabošanai. Raksts tapis pēc pasākuma SIA “Lāses AM” novietnē “Kolumbi”, kurā par šo tēmu nodarbības vadīja uzņēmuma “Evolution International” eksperti Sirils Žoss un Eriks Fransuā.

Turpat arī interesants saimnieku pieredzes apraksts no Balvu novada z/s “Ičmalas”, kur bioloģiskos gaļas liellopus audzē Irēna un Jānis Romāni. Šī saimniecība šajā Latgales apkaimē ir pirmā, kas plaši izmanto zaļo enerģiju, jau kopš 2016. gada uzsākot saules paneļu uzstādīšanu. 

Aitkopjiem piedāvājam Latvijas Aitu audzētāju asociācijas sertificētās vērtētājas Dinas Avotiņas padomus nožogojuma izvēlei aitu ganāmpulkiem. Turpat arī pieredzes stāsts no Balvu novada z/s “Apšusalas”, kuras saimniece Ilze Cipruse audzē Latvijas tumšgalves šķirnes aitas un ir iesaistījusies LLKC organizētājā aitkopju interešu grupā. 

Maijā kārtējais lietderīgais raksts putnkopjiem, ko sagatavojusi Latvijas Apvienotās putnkopju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha – šoreiz padomi mobilo novietņu izveidē vistām. 

Zirgkopības rubrikā – LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par jaunu ideju zirgu mēslu apsaimniekošanai. Inovatīvu pieeju te atradušas trīs zirgkopības nozares speciālistes – Laine Orbidāne, Ligija Biteniece un Agnese Bērziņa.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2022_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone, 
LLKC Apgāda vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru