Inovācijas govs svaigpiena ražošanā un pārstrādē

Polija

Norises laiks no 2021. gada līdz 2022. gadam.

Projekta mērķis ir izstrādāt un ieviest inovācijas govs svaigpiena ražošanā un pārstrādē, kā arī siera nogatavināšanā ar uzlabotu uzturvērtību, papildus akcentējot arī mārketinga lomu un izmantojot vārdu savienojumu “Zaļais piens”. Unikāli nogatavinātais siers labvēlīgi ietekmē veselību un tiks ražots no piena, ko iegūst no govīm, kas tiek ganītas ganībās.

Projekta rezultāti palīdzēs atbalstīt lauksaimniecības nozari, fokusējoties uz ekonomisko dzīvotspēju un konkurētspēju, vienlaikus lielā mērā pozitīvi ietekmējot vides aizsardzību un klimata pārmaiņas.

Projekts tiks veikts divos posmos. Pirmajā posmā tiks apsēti zālāji ar āboliņu un garšaugiem. Tiks uzraudzīti 7 piena ganāmpulki un izstrādāta slaucamo govju barošanas programma vasarā un ziemā, izmantojot zālāju barību. Otrajā posmā tiks izveidota inovatīva tehnoloģiskā līnija siera ražošanai.

Plašāka informācija par projektu: https://ec.europa.eu/eip/agriculture/en/find-connect/projects/innowacje-w-produkcji-mleka-krowiego-surowego-jego