Zivju diena Kuldīgā

Kuldīdznieki un pilsētas viesi sestdien, 20. jūlijā, kuplā skaitā apmeklēja „Zivju dienu Kuldīgā”, kur uzzināja daudz jauna par vietējiem dzīvajiem ūdeņiem.

Ģimenes ar bērniem un skolēni aktīvi piedalījās vides izziņas pieturās, kurās bija iespēja iepazīt aizraujošo zemūdens pasauli un veikt eksperimentus un pētījumus, uzzināt daudz jauna par dzīvi Ventā un pie tās, par ūdensputniem un ūdensaugiem. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja aplūkot unikālu zivju izbāžņu un mulāžu kolekciju un pašiem krāsot telpiskus dzīvo radību modelīšus. Kuldīgas novada muzejs bija izveidojis izstādi par senajiem zvejas rīkiem un vimbu ķeršanu virs rumbas un vides izziņas pieturā nodrošināja iespēju interesentiem vērot mikroskopā niecīgās ūdens radības un atpazīt kukaiņus.

Savukārt “Jauno makšķernieku skolā” varēja gūt zināšanas par makšķerēšanas noteikumiem, uzzināt daudz jauna par zemūdens medībām, pieredzējušu meistaru vadībā apgūt atļautos makšķerēšanas veidus un uzzināt, kādu kaitējumu rada nelegālo makšķerēšanas rīku izmantošana.

Kuldīgas kultūras centra jauniešu teātris „Focus” režisores Daigas Pirtnieces un horeogrāfes Initas Salenieces vadībā apmeklētājus priecēja ar vides izglītības multimediju izrādi “Kur beidzas skudru ceļš, tur sākas zivju ceļš”, kas sevī apvieno dabaszinības, mūziku un mūsdienu deju. Unikālās izrādes galvenais mērķis ir paplašināt Baltijas jūras reģiona iedzīvotāju izpratni par apkārtējo vidi un dažādajām sugām tajā, stāstīt par ikdienā nepamanīto un mudināt ikvienu piedalīties bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Izrāde vēsta par Kuldīgā ik gadus vērojamo dabas parādību – vimbu nārstu. Izrādes veidošanā izmantoti mūsdienīgi izteiksmes līdzekļi un jaunās tehnoloģijas, lai piesaistītu iedzīvotāju uzmanību atraktīvā veidā. Sadarbībā ar Skrundas TV un Edgaru Eglīti izveidots vizuāls vēstījums, kas papildināja izrādes norisi un skaidroja unikālās dabas parādības izcelsmi.

Īpaši kārdinoši bija „Zivju gardumi”, kas iedzīvotājiem vēstīja par iespējām izmantot uzturā vietējo zivsaimniecības produkciju. Interesenti varēja nogaršot latviešu, igauņu un lietuviešu gatavotās zivju zupas, piedalīties zivju tīrīšanas meistarklasē, kuru vadīja Skrundas arodvidusskolas meistari. Apmeklētāji aktīvi vēroja „Suši darbnīcā” notiekošo, paši gatavoja suši, kā arī degustēja meistaru veikumu. Izmantojot jūras veltes, tika gatavoti arī gardi cittautu ēdieni – šoreiz piedāvājumā bija paelja.

Pasākuma gaisotni kuplināja dejas simfonija “Brīdi lidot”, Roberts Gobziņš un “Resnie putni”, kapela “Valdemārs”, folkloras kopa “Nārbuļi”, “Pažarnieku dixi” un pirātu koris “De Stormvogels” no Nīderlandes.

Zivju dienas rīkošanā biedrība sadarbojās ar zivsaimniecības organizācijām no Taurages (Lietuvā) un Pērnavas (Igaunijā). Nākamais zivju dienu pasākums notiks 21. septembrī Tauragē, uz tiem dosies arī biedrības „Darīsim paši!” delegācija.  

Biedrība „Darīsim paši!” Zivju dienu rīko Starpteritoriālās un starpvalstu sadarbības projekta „Vietējo ūdeņu un to dzīvo resursu saglabāšanas veicināšana” ietvaros, kurš  tiek īstenots ar Eiropas Zivsaimniecības fonda finansiālu atbalstu.

Sagatavoja biedrība "Darīsim paši"
Publikācija no informatīvā izdevuma "Zivju Lapa" Nr. 4 (20)

Pievienot komentāru