Lauku tīkls

Lauku tīkla pasākumi

Kopējā lauksaimniecības politika

Nozares

Tīkla informācija

Autorizācija

           | 

Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Z/s "Sollomina muiža" īpašniece Inese Survilo – konkursa „Atdzimt no pelniem" laureāte Drukāt E-pasts:
Pirmdiena, 09 Janvāris 2012

2011. gada nogalē, 21. decembrī, Latviešu biedrības namā Rīgā notika Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes organizētā konkursa "Atdzimt no pelniem" svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Konkursa mērķis ir godināt sievietes uzņēmējas, kuras pēc liela morāla, cilvēciska, materiāla vai finansiāla zaudējuma ir apguvušas jaunas iemaņas un uzsākušas dzīvē kaut ko pilnīgi jaunu. To organizē Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete un biedrība „Līdere", bet konkursa informatīvais partneris ir žurnāls „Kapitāls".

"Katra un ikviena no jums ir pelnījusi atzinību par to darbu, ko darāt katru dienu. Tāpat atzinību ir pelnījušas daudzas citas Latvijas sievietes, kuras ikdienā pārvar savu trauslumu, lai atbalstītu savas ģimenes. Jūs esat Latvijas lepnums!" uzrunājot balvai pieteiktās sievietes, teica S. Kalniete.

Konkurss notiek jau otro gadu, un šogad no bijušā Preiļu rajona tam bija pieteiktas z/s „Sollomina muiža" īpašniece Inese Survilo un z/s „Kalni" īpašniece Irēna Koleda.

Kopējā bilde ar S.Kalnieti un V.Dombrovski

Z/s „Sollomina muiža" īpašnieces Ineses Survilo ģimene dzīvo mājā, kas celta 1929. gadā pēc poļu arhitekta projekta. Tā atrodas skaistā vietā Cirīša ezera krastā. Sagaidot viesus, Inese labprāt un ar mīlestību stāsta par dzimtas īpašumu, kas mantots no vecvecākiem. 2002. gadā radās iespēja apmeklēt Lielbritānijas vēstniecības finansētos kursus „Lauku biznesa elementi", kuru noslēgumā bija jāsastāda biznesa plāns. Radīts fantāzijās, šis plāns nu tiek īstenots dzīvē. Pēc kursu beigšanas Ineses dzīve radikāli izmainījās: tika nodibināta zemnieku saimniecība „Sollomina muiža" un nolemts saimniekot ar bioloģiskām metodēm. Saimniecībā 1 ha platībā iestādīja upenes, no kā arī radās uzbūvētās viesu mājas nosaukums – „Upenīte", kuras banketu zālē var uzņemt līdz pat 60 viesiem. Viesu mājas apmeklētājiem tiek piedāvāta saimniecībā iegūta bioloģiskā produkcija – upenes, dažāda veida sieri un piena produkti, pašu audzēti un sagatavoti dārzeņi. Saimniecība ir sertificēta gan kā pārtikas produktu pirmapstrādes, gan kā mājražošanas uzņēmums. Z/s "Solominu muiža" īpašumā ir izveidota īpatnēja kamīnzāle. Ineses lepnums ir melnā pirts, kur var saņemt arī pirtnieka pakalpojumus, jo Inese kopš 2009. gada ir sertificēta pirtniece. Pirtslietas te var baudīt īpašā gaisotnē – ar pašu gatavotām dažādām pirts slotām un pirtnieces zināšanām.

Darbību saimniecībā Inese ilgu laiku apvienoja ar darbu Aglonas internātskolā, bet nu jau divus gadus viss laiks tiek veltīts tikai savam uzņēmumam. Par darba trūkumu viņa nekad nav sūdzējusies. Pat krīzes laikā, kad lielai daļai zemnieku bija problēmas ar produkcijas realizāciju, Inesei tas nebija aktuāli. Aktīvi darbojoties gan Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijā, gan kulinārā mantojuma projektā, gan lauku ekotūrismā, saimniecībai ir izveidojies savs klientu loks.

„Sollomina muižā" saimnieko tikai Ineses ģimene – stipra latgaliešu ģimene, kuras lielākā vērtība ir mīlestība un rūpes vienam par otru.

 I.Survilo, Sandra Kalniete, Ineses dzīvesdraugs Ziedonis (skat. no kreisās)

Kopš 2004. gada Inesei Survilo ir Lauku ceļotāja Zaļais sertifikāts. Saimniekojot bioloģiski, Inese ir iesaistījusies ES projektā „Kulinārais mantojums", kura darbība 2004. gadā sākās viesu mājā „Upenīte". Projekta ietvaros 2004. gadā saņemts sertifikāts „Latgales tradicionālo ēdienu gatavošana un noformēšana".

Inese aktīvi iesaistās dažādos konkursos: 2004. gadā saņemta pateicība par kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību saglabāšanu konkursā „Sakoptākais Preiļu rajona pagasts", 2005. gadā – Lielais tencinājums Aglonas pagasta konkursā „Mana māja – mana sēta" un tencinājums „Par Latgales tradīciju saglabāšanu pirtslietās un prasmi ar praktiskumu zināšanas nodot tālāk".

Inese darbojas arī biedrībā „Siera klubs". 2005. gadā saņemts diploms Latgales novada pavāru konkursā „Nāc gaismā ar sieru." Ir iegūti slow food Pavārmākslas akadēmijas I, II un III kategorijas sertifikāti, ko parakstījis Mārtiņš Rītiņš.

2006. gadā saņemts Zemkopības ministrijas Goda raksts par ieguldīto darbu Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības attīstībā un veselīgu produktu ražošanu.

Kopš 2006. gada z/s „Sollomina muiža" ir prakses saimniecība, kurā mācību prakses var apgūt gan nākamie tūrisma speciālisti, gan bioloģiskie lauksaimnieki. Kopš šī gada tā ir arī modernā prakses saimniecība ekotūrismā.

Šī gada pirmajā pusē Inese bija to nedaudzo Latgales uzņēmēju vidū, kas kopsadarbības projektā ar Sanktpēterburgas tūrisma aģentūrām prezentēja un popularizēja Latgales tūrismu Sanktpēterburgā. Viņa ir arī Latgales tūrisma apvienības „Ezerzeme" biedre. Inese aktīvi darbojas biedrībā „Preiļu Lauksaimnieku apvienība", kas šo aktīvo, vienkāršo un garā stipro sievieti pieteica konkursam "Atdzimt no pelniem". Inese aktīvi popularizē veselīgu pārtiku un dzīvesveidu. Savu darbu un tā rezultātus viņa pasniedz ar entuziasmu un mīlestību.

Inese ne tikai strādā, bet atrod laiku arī vaļaspriekam – dziedāšanai Aglonas pagasta jauktajā korī. Inese ir cilvēks, pie kura droši var griezties un smelties pieredzi. Viņa saka – esmu atvērta, man nav ko slēpt. Dalīšanās pieredzē un izpalīdzēšana – tā Ineses ģimenē ir norma. Un labie darbi veiksmes izskatā atgriežas. Ja vajag, Inese nekad neatsaka. Viņa ir bijusi lektore daudzās SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" rīkotajās apmācībās un semināros. Klausoties Ineses aizrautīgajā stāstījumā, ne vienam vien šo pasākumu dalībniekam ir radušās idejas savas saimniekošanas dažādošanai.

Kopš 2009. gada Inese ir Pirtnieku apvienības biedre un lasa lekcijas un vada praktiskās nodarbības Pirts skolā.

Inese nebaidās grūtību, viņa droši īsteno jaunas idejas, ar savu entuziasmu aizraujot arī citus. Šķiet, ka viņai viss padodas tik viegli. Inese Survilo ir „atdzimusi no pelniem" ar savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, tās attīstīšanu un jaunu ideju realizēšanu.

Konkursa "Atdzimt no pelniem" apbalvošanas ceremonijā Inesei Survilo tika pasniegta arī Latvijas Zemnieku federācijas īpašā balva.

Par 2011. gada galvenās balvas un īpaši gatavotās piemiņas statujas ieguvēju kļuvusi Ilūkstes novada z/s „Griezes" īpašniece, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības „Latvijas aita" valdes priekšsēdētāja Vanda Krastiņa. Savukārt vēl 15 labākās pretendentes, t.sk. arī I. Survilo un I. Koleda, ir saņēmušas Kalnietes kundzes uzaicinājumu viesoties Eiropas Parlamentā Briselē.

Aina Golubeva, Preiļu nodaļas VLT lauku attīstības speciāliste

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Izmanto iespēju!

Vai arī es varu saņemt ES atbalstu?

Reklāmkarogs

Atceries, lauku uzņēmēj!

Notikumu kalendārs

<<  Aprīlis 2014  >>
POTCPSS
    

Tuvākie notikumi

22.04.2014 - 10:00
Interaktīva programma jauniešiem „Tu vari vairāk” mācības
22.04.2014 - 10:00
Aizaugusī lauksaimniecības zeme – kā to izmantot lietderīgi. Kādu atbalstu mežam v...
22.04.2014 - 18:00
Saimnieks savā mežā - soli pa solim. Jaunaudžu kopšana
23.04.2014 - 10:00
Mācības Valsts Lauku tīkla aktivitātei "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības...
23.04.2014 - 10:00
Aktualitātes lauku iedzīvotājiem nodokļu likumdošanā un ES atbalstā lauksaimniecīb...
23.04.2014 - 13:00
Aktualitātes lauku iedzīvotājiem nodokļu likumdošanā un ES atbalstā lauksaimniecīb...
23.04.2014 - 10:00
Deg mežs! Ko darīt vispirms? Ko darīt, lai tā nenotiktu?
24.04.2014 Lauksaimniecības produkciju ražojošo saimniecību konkurētspējas palielināšana.

Jaunākie raksti