Lauku tīkls

Lauku tīkla pasākumi

Kopējā lauksaimniecības politika

Nozares

Tīkla informācija

Autorizācija

           | 

Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Nodibinājuma Alternatīvās aprūpes centra (AAC) “Žēlsirdības māja” projekts „Sociālās adaptācijas modelis bērniem un jauniešiem ar intelektuālās un garīgās attīstības traucējumiem ģimenei tuvinātos apstākļos” Drukāt E-pasts:
Trešdiena, 13 Oktobris 2010

Projekts norisinājās no 01.07.2009.- 30.09.2010 ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu ar intelektuālās un garīgās attīstības traucējumiem integrāciju sabiedrībā, attīstīt un pilnveidot sociālās prasmes un motivāciju bērniem un jauniešiem ar intelektuālās un garīgās attīstības traucējumiem integrēties izglītības sistēmā, mazināt Ventspils pilsētas un novada pašvaldības institūciju, darba devēju slēpti diskriminējošo attieksmi sociālā jomā un darba tirgū.

 

Projekta laikā mērķa grupas jaunieši no Ventspils, Rīgas 2. speciālās internātpamatskolas un  Pelču speciālās internātpamatskolas - attīstības centra mācījās dzīvot ģimenei pietuvinātos apstākļos un varēja pēc izvēles apgūt pavāra, automehāniķa un zirgkopja arodu.

Projekta nozīmīgākie rezultāti:

  • izstrādāta un īstenota alternatīva sociālās adaptācijas programma,
  • veicināta sadarbība  ar izglītības iestādēm, nodrošināta mērķa grupas integrācija izglītībā, veikts izglītojošs darbs ar pedagogiem darbam ar mērķa grupu,
  • sadarbojoties ar darba devējiem nodrošināta  prakšu vietas adaptācijas programmas izmēģināšana mērķa grupas integrēšanai darba tirgū un ekonomiskās neatkarības veicināšanai.
  • informatīvas aktivitātes projekta rezultātu un risinātās problemātikas publicitātei un sabiedrības informēšanai.

Kopumā izstrādātā Alternatīva sociālās adaptācijas programma sniegs ieguldījumu alternatīvā izglītībā, alternatīva sociālās adaptācijas modeļa izstrādē un īstenošanā bērniem un jauniešiem ar intelektuālās un garīgās attīstības traucējumiem, kas ir būtisks priekšnoteikums šo personu integrācijai izglītībā un sabiedrībā.

Psiholoģijas doktors, Latvijas Kristīgo psihologu asociācijas prezidents, Baltijas Starptautiskās akadēmijas profesors Oļegs Nikiforovs novērtējot metodisko un pedagoģisko programmas daļu recenzijā raksta, ka AAC  “Žēlsirdības māja”  pilnībā izdevies realizēt  programmas sadaļas: kristīgā ētika, sociālās izolācijas draudu novēršana,  nodarbinātības nodrošināšana, sagatavošanās adaptācijai, ģimenes sociālizācija, audzēkņu izslēgšana no „riska grupas” , sadarbība pienākumos ar pašvaldības sociālo dienestu.

Projekta rezultātus un AAC „Žēlsirdības māja” darbību augsti novērtējuši  un atbalstu turpmākai sadarbībai apliecinājuši Rīgas 2. speciālā internātpamatskola un  Pelču speciālā internātpamatskola- attīstības centrs:

„Žēlsirdības māja” ir viena no organizācijām, kuras darbība  vērsta uz individuālas pieejas nodrošināšanu katram jaunietim. Ir svarīgi, lai jauniešiem ar īpašām vajadzībām tiktu nodrošināta piemērota aprūpe un sociālā rehabilitācija, līdz viņi ir spējīgi uzsākt patstāvīgu dzīvi sabiedrībā. Šiem jauniešiem ir jādod iespēja sevi parādīt, pierādīt, ka  arī viņi var dot labumu sabiedrībai. nodrošinot speciālas apmācības, kuras sagatavo viņus darbam. Augsts ir bērnu vērtējums: „Mēs dzīvojām mīlestībā”.

Projekta finansētājs: Sabiedrības Integrācijas fonds, kur 42,5% no Fonda finansējuma tika piešķirti no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, 42,5% no Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta un 15% no Latvijas valsts budžeta.

Granta summa: 31 564.49 Eiro

AAC „Žēlsirdības māja” secinājumi pēc projekta realizācijas:

  • Mūsu sabiedrība vēl nav gatava pieņemt cilvēkus ar invaliditāti un it sevišķi cilvēkus ar garīgās attīstības traucējumiem
  • Darba devējus atbaida cilvēki ar garīgās un intelektuālās attīstības traucējumiem
  • Specializētās skolās maz tiek pievērsta uzmanība jauniešu sagatavošanai patstāvīgai dzīvei
  • Katram audzēknim ir jāatrod individuāla pieeja jauninājumu apgūšanā, tas rada papildus slodzi un laiku
  • Grūti ir atrast speciālistus šādu projektu realizācijai.

Projekta laikā par AAC „Žēlsirdības māja”  ir izdots buklets  un Skrundas TV izveidojusi sižetu.

AAC  „Žēlsirdības māja” aicina visus interesentus un ir gatavi dalīties sava līdzšinējā darba un projektā „Sociālās adaptācijas modelis bērniem un jauniešiem ar intelektuālās un garīgās attīstības traucējumiem ģimenei tuvinātos apstākļos” iegūtā pieredzē.

Mēs sniedzam konsultācijas par jauniešu ar garīga rakstura traucējumiem piemērotu aprūpi un sociālo adaptāciju, līdz tie ir spējīgi iesaistīties sabiedrībā un uzsākt patstāvīgu dzīvi, tādejādi pierādot alternatīvās aprūpes ilgtermiņa efektivitāti.

 

Informāciju sagatavoja: Valdes priekšsēdētāja Tatjana Bražņika

Nodibinājums Alternatīvās aprūpes centrs „Žēlsirdības māja” Krasta iela 1, Ventspilī , LV 3601 Kontakttālrunis :29883301; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
 

Komentāri 

 
#1 Lilija Paegle 2010-10-14 06:55
Jau agrāk pazinu šo organizāciju un redzēju darbībā,kā viss notiek.Šoreiz viss tika darīts par projekta līdzekļiem, bet agrāk bieži viss turējies uz entuziasma, žēlsirdības, mīlestības pamata.Tas,ko uzņēmusies Bražņiku ģimene visā Latvijā ir unikāls notikums.Viņi gadiem veic šo darbu,cīnās ar ierēdņiem,kārto bez pajumtes palikušo dzīvokļu lietās, esmu redzējusi,kā jaunieši izmainījušies,k ā viņi kļūst spējīgi pielāgoties pasaulei,apgūst elementārās,ģim enē nepieciešamas prasmes.Viņu ģimene darbojas ar jauniešiem no kuriem "kārtīga" sabiedrība izvairās.Lai Dievs svētī viņu darbus un šo jauniešu dzīves!
Citēt
 
 
#2 Laima Bērziņa 2010-10-14 09:21
Labs darbs, grūts darbs, bet aiz visa slēpjas cilvēciskais faktors. Mani nepamet doma, vai to visu var izdarīt viena ģimene un zinot, ka Bražniku pāris ir pensionāri, rodas jautājums- kas būs pēc tam?... Vai ir domāts par pēctecību? Jo zinu no pieredzes, ka šie jaunieši apgūst to visu lēni, bet apgūst, dzīvo patstāvīgi, bet tomēr uzraudzība ir jāveic. Vai tik tad nebūs atkal papildus slogs sociālie dienestiem?
Citēt
 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Izmanto iespēju!

Vai arī es varu saņemt ES atbalstu?

Reklāmkarogs

Atceries, lauku uzņēmēj!

Notikumu kalendārs

<<  Aprīlis 2014  >>
POTCPSS
    

Tuvākie notikumi

18.04.2014 - 09:00
Mājražotāju un amatnieku produkcijas Lieldienu tirdziņš
22.04.2014 - 10:00
Interaktīva programma jauniešiem „Tu vari vairāk” mācības
22.04.2014 - 10:00
Aizaugusī lauksaimniecības zeme – kā to izmantot lietderīgi. Kādu atbalstu mežam v...
22.04.2014 - 18:00
Saimnieks savā mežā - soli pa solim. Jaunaudžu kopšana
23.04.2014 - 10:00
Mācības Valsts Lauku tīkla aktivitātei "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības...
23.04.2014 - 10:00
Aktualitātes lauku iedzīvotājiem nodokļu likumdošanā un ES atbalstā lauksaimniecīb...
23.04.2014 - 13:00
Aktualitātes lauku iedzīvotājiem nodokļu likumdošanā un ES atbalstā lauksaimniecīb...
23.04.2014 - 10:00
Deg mežs! Ko darīt vispirms? Ko darīt, lai tā nenotiktu?

Jaunākie raksti