Ventspils

Seminārs ZOOM platformā "Permakultūra kā ilgtspējīga un efektīva saimniekošanas metode"

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" Ventspils konsultāciju birojs piedāvā bezmaksas tiešsaistes informatīvo semināru par permakultūru.

DATUMS UN LAIKS:
2021. gada 25.martā plkst. 12.00 – 15.30.
Pieslēgšanās sākot no plkst. 11:30.

Lektors: Augkopības eksperts Māris Narvils

PIETEIKŠANĀS SEMINĀRAM:
Elektroniski aizpildot pieteikuma veidlapu : https://forms.gle/tPy4D2Q68rNA1cYo6

Dalībnieku skaits ir ierobežots un pieteikšanās veidlapa var būt slēgta pirms pasākuma datuma.

ĶIrbju tirgus

Ķirbju tirgus Ventspilī 10.oktobrī - ikkatrs aicināts piedalīties - gan kā dalībnieks, izrādot savu izloloto oranžo ogu, gan kā skatītājs, vērtētājs un pircējs, gan kā vienkārši zinātkāri ziņkārīgs vērotājs.
Zināms, ka civilizācijai ķirbji bijuši zināmi jau apmēram piecus līdz trīs gadu tūkstošus pirms mūsu ēras. Ķirbju dzimtene ir Centrālamerika un Dienvidamerika. Ap mūsu ēras 1500 gadu ķirbji ievesti Indijā un Eiropā. Vēstures liecības stāsta, ka, pateicoties jūrasbraucējam Kristoforam Kolumbam, no Amerikas ķirbis atceļoja uz Eiropu ar nosaukumu – indiāņu ābols.

Ventspils tirgus aicina uz Līgo svētku gadatirgu

20.jūnijā no 9.00 visi tiek laipni aicināti apmeklēt Līgo svētku gadatirgu Ventspilī, kur var iegādies Ventspilī un novadā ražotu zemnieku, mājražotāju produkciju, pārtikas un amatniecības preces. Būs viesi arī no citām Latvijas pusēm, skanēs mūzika, būs jautrība. Organizators rūpīgi pārbauda tirgotās produkcijas izcelsmi, lai godam attaisnotu Latvijā ražotas produkcijas būtību.

Seminārs par biznesa idejas aizsardzību Ventspilī

Ventspils Augstskola aicina trešdien, 6. novembrī plkst. 15:30 apmeklēt bezmaksas semināru ''Aizsargā savu biznesa ideju!'', kurā varēs uzzināt par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību.

Semināru vadīs Intelektuālā īpašuma informācijas centra Patentu valdes bibliotēkas vadītāja Dace Buša, kura klausītājiem pastāstīs par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību - preču zīmēm, dizainparaugiem un patentiem, par meklēšanas iespējām speciālajās datubāzes, kā arī par autortiesību aizsardzību. Seminārs notiks Ventspils Augstskolas A206 auditorijā.

Ventspilī pilsētvides objekta – Latvijas vecākā Baltikas tipa zvejas kuģa "Grots" atklāšana

13. jūlijā plkst. 14:00 Ventspilī pilsētvides objekta – Latvijas vecākā Baltikas tipa zvejas kuģa "Grots” atklāšana. Spēlēs Ventspils metālpūšamo instrumentu kvintets “Ventspils Brass”.

Būs sarunas par un ap došanos jūrā, Ventspils novada zivju pārstrādes uzņēmumi nodrošinās, lai apmeklētājiem un interesentiem tiek kāds zivju našķis, būs arī kuģu un zvejas darbnīcas bērniem un gūzma pozitīvu emociju.

Pasākums notiks Dienvidu mola stāvlaukumā.

Ventspilī starptautiskais ielu kultūras un sporta festivāls “Ghetto Games”

13. jūlijā Pasākuma "Starptautiskais ielu kultūras un sporta festivāls “Ghetto Games” ietvarā Ventspils sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi piedalās STREET FOOD LATVIJA, kas priecēs apmeklētāju garšas kārpiņas un ļaus brīvā un atraktīvā atmosfērā baudīt pašmāju un viesu pavāru radošuma un iztēles rezultātu - gardu maltīti.
Kuldīgas iela posmā no Pāvila ielas līdz Lielajam prospektam no 12.00 līdz 24:00
Gardēži laipni aicināti!

Ventspils Jūras svētki "Spēks un daile" Ostas ielas promenādē

11:00-16:30 Dienas programma.
Svētku galveno programmu “Spēks un Daile” vadīs aktrise un dziedātāja Karīna Tatarinova un aktieris Normunds Laizāns. Dienas programmu iesāksim ar piemiņas brīdi jūrniekiem un zvejniekiem, plkst.

11:00 Ostas ielas promenādē pie piemiņas akmens, kas vainagosies ar ikgadējo Neptūna uznācienu un dažādiem svētku koncertiem. Paredzētas radošās darbnīcas, aktivitātes un koncerti kā bērniem, tā pieaugušajiem. Varēsim dzirdēt arī viesus no tālākām vietām – vācu mūziķi Tomiju Šnelleru kopā ar profesionāliem mūziķiem.

Jūras svētku gadatirgus (2. diena) – paplašināta tirdzniecība Ventspils Vecpilsētas tirgū

Plaša tirdzniecība ar Latvijā un aiz tās robežām darinātiem amatnieku izstrādājumiem, pārtiku, zemnieku saimniecībās ražotu piena produkciju, svaigu gaļu, kūpinājumiem; zivīm – svaigām zivīm, zivju kulināriju, zivju preserviem un zivju konserviem; konditorejas izstrādājumiem, pašaudzētu lauksaimniecības produkciju (augļiem, dārzeņiem, kartupeļiem). Sezonas rūpniecības precēm atlaides. Liela izvēle mājražotāju darinājumiem, amatnieku un rokdarbu izstrādājumiem; medus produkcijai.

Lapas

Subscribe to RSS - Ventspils