Zivsaimnieku gada konference – būtiskākais ir inovācijas

PielikumiPrint

Zivsaimniecības nozarei jāstrādā pie inovatīvu, izvēlīgam pircējam interesantu produktu radīšanas, bet galvenais – jādomā, kā atdzīvināt piekrastes teritorijas. Šādus nākotnes virzienus nule notikušajā Zivsaimniecības gada konferencē ieskicēja Zemkopības ministrija (ZM).

Zemkopības ministrijas Valsts sekretāra vietniece Rigonda Pārsla Krieviņa uzsvēra, – nozarei pieejams liels atbalsts no Eiropas Savienības fondiem, tādēļ nevar palikt pie līdz šim sasniegtā. “Esam pārliecināti, ka zivsaimniecības nozare, iesoļojot jaunajā simtgadē, spēs gudri izmantot šos līdzekļus nozares attīstībai. Jau līdz šim Latvija uz citu valstu fona pozitīvi izcēlusies kā līdzekļu apgūšanā, tā plānošanas dokumentu sagatavošanā,” uzsvēra R. P. Krieviņa.

Savukārt ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš norādīja, ka pašlaik visā Eiropā aktīvi attīstās akvakultūra un arī Latvijā šajā nozarē jādomā, kā palielināt aktivitāti, jo esošais pieaugums nav tik straujš, kā gribētos. “Prieks, ka atbalstam inovatīvu projektu īstenošanā arī mūsu nozare nesnauž. Pašlaik tiek īstenoti četri projekti – trīs par jaunu produktu receptūru un tehnoloģiju izstrādi, kā arī zemūdens akustiskā raidītāja izstrādi roņu atbaidīšanai piekrastē,” informēja N. Riekstiņš norādot, ka arī 2019. gadā visos līdzšinējos pasākumos tiks sludinātas jaunas pieteikšanās kārtas.

Tikmēr Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau konkrētāk informēja par roņu atbaidītāja izstrādes gaitu. Tā prototips – peldoša pludiņa formā jau izmēģināts jūrā un pierādījis, ka spēj roņus, kuri tīko pēc vieglas maltītes,  noturēt teju puskilometra attālumā no zvejnieku tīkliem. Pašlaik RTU strādā pie dažu tehnisku nianšu uzlabošanas, kā arī izmaksu samazināšanas iekārtas iegādei.

Nozares pārstāvjiem bija iespēja iepazīties arī ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes piedāvājumu kā jaunu receptūru izstrādē, tā inovatīva iepakojuma izmantošanā.

Plašāka informācija par konferencē runāto – pievienotajās prezentācijās.  

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

Pievienot komentāru