Priekules un Aizputes skolēni dodas pie uzņēmējiem

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Liepājas nodaļa šogad sadarbojas ar divām Liepājas puses skolām – Priekules vidusskolu un Aizputes pagasta pamatskolu, kurai apritēja 150 gadi kopš tās izveidošanas.

Informatīvās tikšanās skolās

Informatīvo tikšanos ietvaros skolēni tika iepazīstināti ar dažādām uzņēmējdarbības iespējām laukos, tika sniegta vispārīga informācija par LLKC un tā piedāvātajām iespējām, izstāstīts par konkursu “Šodien laukos”, jauniešu apmācībām un konkursu “Laukiem būt!”. Ļoti nozīmīga loma šādās tikšanās reizēs ir iespējai iepazīt novadā esošos uzņēmējus un arī klātienē iepazīt jaunos un aktīvos uzņēmējus.

Priekulē ar savu pieredzi un darbību skolēnus iepazīstināja uzņēmēja Zane Gusta (SIA “Zoovilla”) no Grobiņas novada. Zane ar ģimenes atbalstu nodarbojas ar lavandu audzēšanu, piedāvā dizaina mantiņas ar lavandas ziedu pildījumu (LavenderToys), viesu namiņus un semināru telpas (LavenderVilla), ekskursijas un nodarbības, kā arī uzsāk lavandas produktu mājražošanu (LavenderTaste).

Aizputes pagasta pamatskolā ar sevi un savu nodarbošanos iepazīstināja novadnieki Viesturs un Sanita Beļajevi, kuri nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu un brīvos brīžos izgatavo kvalitatīvas un izturīgas koka un saplākšņa rotaļlietas, kā arī šūtas mantiņas mazuļiem (Emii&Elii Toys). Tas ir ļoti jauks piemērs tam, ka tad, ja ir darba mīlestība, izdoma un apņēmība, iespējams radīt apbrīnojamas lietas, kas patīk pašiem un sagādā prieku arī citiem.

Pieredzes apmaiņas brauciens

Pieredzes apmaiņas ietvaros Priekules un Aizputes skolēni viesojās divās vietās – Kuldīgas pusē esošajā strausu un kazu fermā “Nornieki” un Aizputes novada Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālajā struktūrvienībā “Cīravas skola”.

Saimniecība “Nornieki” savu darbību ir uzsākusi 2005. gadā. Tās pamatnodarbošanās ir gaļas strausu un kazu audzēšana un pārstrāde, piedāvājot klientiem kazu un strausu gaļu, strausu olas, gaļas konservus, spalvas, tauku krēmu un tauku ziepes, kā arī pieņem pie sevis apmeklētājus, daloties savā pieredzē un zināšanās.

Šajā reizē saimniecības vadītājs Pēteris Gobzemis skolēnus iepazīstināja ar saimniecības pamatnozarēm, interesantā un saistošā veidā izstāstīja par strausu dzīvi, kā arī par gaļas kazu īpatnībām. Bija iespēja degustēt produkciju no strausu gaļas – pastēti, desas, kā arī iegādāties suvenīrus – spalvas, olu čaumalas, strausu tauku ziepes un rokas krēmu.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība “Cīravas skola” savu darbību tieši Cīravā uzsāka pirms 64 gadiem (1953. gada novembrī), sākot apmācīt traktoristus – atslēdzniekus. Šobrīd skolā ar zinošu pasniedzēju palīdzību tiek apgūtas vairākas izglītības programmas – automehāniķis, lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, pavārs, klientu apkalpošanas speciālists un galdnieks. Šoreiz skolēniem bija iespēja iepazīties ar skolas ikdienu un iegūt vispārīgu informāciju par apgūstamajām specialitātēm un pieejamo tehnisko nodrošinājumu.

Nav šaubu, ka skolas moto “Profesionālā izglītība – ieguldījums Jūsu nākotnē” ir patiess.

Secinājums

Pēc īstenotajām aktivitātēm ir gūta pārliecība, ka šāda veida pasākumi ir nepieciešami, jo tie dod iespēju izzināt lauku uzņēmējdarbības daudzveidību. Devīze “Laukiem būt!” patiesi strādās tajā brīdī, kad mazi un lieli uzņēmumi katrā novadā aktīvi sadarbosies ar skolām – dalīsies pieredzē, iepazīstinās skolēnus ar savu darbību un iespēju robežās ļaus iesaistītes ikdienas darba procesā. Cīravas skolas mājaslapā ir atrodami vārdi, kurus teicis  Rainis un kuri noteikti ir jāatceras ik dienu – “Mēs maza cilts, Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba”.

Paldies abu skolu vadībai un skolotājiem par interesi un atbalstu pasākuma norisē, kā arī kolēģēm Irinai Gintere (Priekules novada lauku attīstības konsultantei) un Daigai Petrauskai (Aizputes novada lauku attīstības konsultantei) par aizrautību ar kādu viņas strādā un dara savu darbu, kā arī ieteikumiem turpmākam darbam.

Pasākums notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” apakšaktivitātes „Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

 

Aleksejs Kačanovs,

LLKC Liepājas nodaļas vadītājs, uzņēmējdarbības konsultants

Foto galerija: 

Pievienot komentāru