“Pigoru darbnīcā” rada skaistas lietas

GalerijaPrint

Radoši, uzņēmīgi, enerģijas pārpildīti, tā ir raksturojami Ieva un Juris no Jaunpiebalgas puses, kuri nebaidās īstenot ilgi loloto sapni darināt skaistas lietas. Juris paša izveidotajā “Pigoru darbnīcā” gatavo ko tādu, par ko daudzi lasītāji noteikti dzirdēs pirmo reizi – zvangas. Tas ir jaunās paaudzes mūzikas instruments, kura skaņa atgādina gan bungas, gan zvanu reizē.

Šos ausīm tīkamos mūzikas instrumentus izgatavo no gāzes baloniem. Gatavu zvangu apskatot, nekas pat neliecina, ka šo instrumentu pamata izejviela ir gāzes balons, tie ir slīpēti, apdarināti un acīm tīkami. Bieži vien cilvēki tirdziņos, ieraugot zvangas, pat nenojauš, ka tie ir mūzikas instrumenti, reizēm nodēvē par vāzēm, keramikas izstrādājumiem. Šie mūzikas instrumenti ir kas jauns un savdabīgs.

Šobrīd zvangu izgatavošana ir Jura pamatnodrabošanās, bet pirms pieciem gadiem, kad radās ideja, pirmā zvanga tika uzdāvināta Ievai dzimšanas dienā. Ideja radās nejauši, televīzijā ieraugot, tobrīd pat nepievēršot tam pārāk lielu uzmanību, bet, kad bija jāizdomā, ko dāvināt draudzenei dzimšanas dienā, uzreiz tapa skaidrs, ka izgatavota tiks zvanga.

Metāliskais priekšmets uzmanību piesaista ar iegriezumiem, kuriem ir nozīme – katrs iegriezums jeb mēlīte ir kāda nots, kas ieskaņota ar augstu precizitāti. Lai izgatavotu labas zvangas, meistaram vajadzīgi labi instrumenti un zināšanas.

Jaunpiebalgas novadā darinātās zvangas ir aizceļojušas uz Ameriku, Vāciju, Austrāliju, Angliju un citām valstīm. Zvangas var iegādāties interneta platformā Etsy, kur jaunieši ir izveidojuši “Pigoru darbnīcas” veikaliņu, kā arī veikalos Rīgā, Jelgavā un Cēsīs.

 “Pigoru darbnīca” pagaidām taustāmā veidā nepastāv, visa darbošanās noris pagalmā vai mājā, nākotnē tiek plānota arī darbnīcas izveide.

Šobrīd “Pigoru darbnīca” piedāvā tikai zvangas – dažādu izmēru un krāsu. Sākotnēji preču klāstā bija arī tamborētas cepures un kadiķu koka karotes. Šobrīd karotēm laika vairs nav atlicis, bet cepures dzīvo savu dzīvi “Duduu”, kas ir Ievas pārziņā.

Ievai ļoti patīk tamborēt, tā ir viņas sirdslieta. Tamborētas tiek gan ziemas, gan vasaras kokvilnas cepures. Pieejamas gan pieaugušajiem, gan bērniem, sortimentā arī zīdaiņu sedziņas un bumbuļvirtenes. Cepures ir košās, pamanāmās un izteiksmīgās krāsās, un tas ir tas īpašais “Duduu” cepurēs – būt atšķirīgam, pamanāmam uz pelēkā pūļa. “Duduu” cepures iedrošina uzdrīkstēties!

Ieva un Juris izvēlējās dzīvot laukos, jo šeit ir brīvība un labākā vieta, kur uzaugt bērniem. Te ir zaļš, ir svaigs gaiss, dzidri ūdeņi un putnu dziesmas!

Dace Vējiņa,

Jaunpiebalgas novada lauku attīstības konsultante

Foto: Ievas Dūrītes ģimenes arhīvs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru