Dārza svētki mazpulkiem “Ratniekos”

GalerijaPrint

Viesītē, Ievas Feldmanes dārzniecībā “Ratnieki”, 10. maijā pulcējās mazpulki no tuvākiem un tālākiem novadiem uz dārza svētkiem, kurus rīkoja Viesītes mazpulks sadarbībā ar Viesītes novada pašvaldību un dārzniecību “Ratnieki”.

Svētki bija organizēti kā Zaļā darbnīca jaunajiem zemes kopējiem un visiem tiem, kam rūp skaista un veselīga Latvijas ainava. Pasākumā bija iespēja iepazīties un pašam izmēģināt zemes apstrādes, sējas un stādīšanas darbarīkus, iepazīties ar dabas daudzveidību un draudzīgu zemes apsaimniekošanu, varēja uzzināt par latvāņa apkarošanu, par kūdras substrātu daudzveidību un to pareizu pielietošanu, kā arī apskatīt siltumnīcas no pircējiem nepieejamās puses, iegādāties podu un dārza puķes, krāšņumaugus, vairāk nekā 50 šķirņu tomātu, gurķu, paprikas, garšaugu un kāpostu stādus.

Zaļajā darbnīcā “Ieklausies lauku konsultantos” bija uzaicināti piedalīties LLKC Jēkabpils konsultāciju biroja pārstāvji. Mazpulki no dažādiem novadiem varēja uzzināt par LLKC organizētajiem pasākumiem un sniegtajiem pakalpojumiem, varēja aplūkot izdevumus, kurus sagatavo LLKC un MKPC. Jautājām mazpulkiem, vai viņi zina par ES un valsts atbalstu lauksaimniekiem. Vairāki no viņiem pastāstīja, ka palīdz vecākiem pildīt platībmaksājumu pieteikumus, bet citiem tā bija jauna informācija. Bērni ar aizrautību pastāstīja par to, kādos lauku darbos palīdz vecākiem un kādas uzņēmējdarbības iespējas saskata laukos, piemēram, graudaugu audzēšanu, dārzkopību, zivsaimniecību, aitkopību. Viņi dalījās pārdomās, ar ko lepojas savā pagastā, novadā. Tika nosauktas zemnieku saimniecības un dabas objekti: Laukezera dabas parks, Dzirkaļu pilskalns, Rogāļu akmens, Opiņķu pilskalns, Bauskas pils un citas vietas. Skolēni tika iesaistīti arī dažādās aktivitātēs, par ko saņēma nelielas balvas. Vislabāk patika un padevās mīklu minēšana un ar traktortehniku saistīti uzdevumi.

Noslēgumā Viesītes mazpulku vadītāja Rudīte Feldmane pateicās dalībniekiem un pilsētā kopīgi tika iestādīts mazpulku ozols. “Ratniekos” pavadītā diena gan mazpulkiem, gan citiem dalībniekiem deva pozitīvas emocijas, jaunas iepazīšanās un  zināšanas.

Dārzniecībai “Ratnieki” ir sena vēsture, bet tās atjaunošana un atdzimšana ir Ievas Feldmanes piepildījies sapnis. Ieva 2013. gadā piedalījās Valsts lauku tīkla organizētajā pasākumā ,,Atbalsts lauku jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanai”. Izstrādāja konkursam ,,Laukiem būt!” savu biznesa plānu ,,Dārzeņu un stādu audzēšana segtajās platībās” un ieguva naudas balvu. Par šiem līdzekļiem un ar ģimenes un drauga atbalstu tika atjaunota pirmā stikla siltumnīca. Jau nākamajā pavasarī “Ratniekos” varēja iegādāties tomātu, gurķu, papriku, kāpostu un dažādu puķu stādus. Šobrīd turpinās darbs pie siltumnīcu paplašināšanas, piesaistot ES projektu finansējumu.

 

Anita Putka,

LLKC Jēkabpils konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante,

Irēna Butkus,

Viesītes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru