“Baltic Agro” servisa centra atklāšana Gulbenē

GalerijaPrint

Jaunais gads Gulbenes un apkārtējo novadu zemniekiem sācies ar jaunumiem – SIA “Baltic Agro” servisa centra svinīgo atklāšanu Beļavas pagasta Svelberģī un semināru Vecgulbenes muižā par jaunāko lauksaimniekiem šajā sezonā un sadarbības piedāvājumiem.

SIA “Baltic Agro” Latvijā ir 22. darbības gads. Gulbenē pagājušajā rudenī darbu uzsāka graudu pieņemšanas un kalšu komplekss, tā būvniecībā ieguldīti 3,2 miljoni eiro. Celtniecības darbus veica SIA “Preiss būve”. Jaudas lielas – kalte spēj izkaltēt 75 tonnas graudu stundā, 15 tūkstošus tonnu graudu var uzglabāt uzglabāšanas torņos. Kalšu vadītājs Valdis Indzeris norādīja, ka pagājušajā sezonā graudu apgrozījums bija ap 30 tūkstošiem tonnu. Šogad būs vairāk, jo vēlmi sadarboties izteikušas ap 300 saimniecībām.

“Klientiem neatsakām,” saka Vidzemes reģiona tirdzniecības menedžeris Pēteris Melbārdis. Viņš norāda uz to, ka tagad ir iespēja būt  tuvāk klientiem gan ar plašu minerālmēslu, augu aizsardzības līdzekļu, sēklas materiāla piedāvājumu, nodrošinot  pieejamību klientiem, arī konsultācijas saimniecībās uz vietas. Servisa centra vietas izvēlē noteicošais bija dzelzceļa pievads un graudkopības attīstības potenciāls saimniecībās apmēram 100 km rādiusā. Jaunums būs arī kaļķojamā materiāla piegāde no Igaunijas, kur ir “Baltic Agro” rapšu pārstrādes rūpnīca. Uz vienu pusi ved rapsi, atpakaļ – kaļķojamo materiālu.

Uzņēmuma darbības uzsākšana ir nozīmīga Gulbenes novadam, radītas deviņas jaunas darbavietas. “Baltic Agro” valdes loceklis Ainārs Upmanis ir gandarīts par paveikto un labo sadarbību ar novada domi, savukārt Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis solīja sakārtot infrastruktūru līdz kalšu kompleksam.

SIA “Baltic Argo” darbojas Dānijas lauksaimniecības kooperatīva “Danish Agro” sastāvā, kopā ar “Baltic Agro” Lietuvā un Igaunijā. Uzņēmumam uzsākot darbu Gulbenē, galvenais ir būt tuvāk klientiem un dot izvēles iespējas lauksaimniekiem.

Anita Rozenberga,

Gulbenes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru