Konference "Eiropas inovāciju partnerības darba grupu projekti Latvijā"

PielikumiPrint

Lai iepazīstinātu ar šogad darbu uzsākušo Eiropas inovāciju partnerības (EIP) darba grupu idejām un jau paveikto, 31.oktobrī aicinām uz konferenci "Eiropas inovāciju partnerības darba grupu projekti Latvijā".

Edgars Linde, Valsts Lauku tīkla (VLT) Sekretariāta vadītājs: “EIP darba grupu galvenā ideja ir iedrošināt lauksaimniekus, jaunos zemniekus piedāvāt zinātniekiem sadarbību inovatīvu risinājumu meklējumos kā jaunu produktu izstrādē vai esošo uzlabošanā, tā dažādu saimniekošanai nepieciešamu tehnoloģisku risinājumu radīšanā.”

Kopumā pašlaik apstiprinātas un darbu uzsākušas septiņas EIP darba grupas. Konferencē būs iespēja uzzināt, kā tām veicies, meklējot labākos risinājumus tādās tēmās, kā jaunas, ekonomiski pamatotas tehnoloģijas lopbarības ražošanai cūkkopībā, strādājot pie ģenētiski nemodificētas sojas un jaunu lopbarības miežu šķirņu audzēšanas Latvijā, lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas izstrāde ziemas kviešu lapu un vārpu slimību ierobežošanai, inovatīvas pārtikas izstrāde slimniekiem ar rīšanas problēmām u.c. Visas projektu tēmas un konferences darba kārtība – pielikumā.

Par Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma “Sadarbība” apakšpasākumu "Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības (turpmāk EIP) lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projektu īstenošanai" (16.1.) un apakšpasākuma 16.2. "Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei" piedāvātajām iespējām konferencē informēs Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone. EIP darba grupu veikumu izvērtēs arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Latvijas Universitātes eksperti, kā arī nozares uzņēmēji.

Konference notiks LLKC Lielā zālē, Rīgas ielā 34, Ozolniekos. Lai pieteiktos konferencei, lūdzam līdz 23.oktobrim aizpildīt reģistrācijas FORMU

Pasākumu organizē Valsts Lauku tīkla Sekretariāts un SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs".

Plašāka informācija: Aiva Saulīte-Liniņa, VLT projektu vadītāja: aiva.saulite@llkc.lv, tālr:26592103.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru