Bukaišos iesmaržojas piparkūku darbnīca

GalerijaPrint

Tērvetes novada Bukaišos pašā decembra sākumā, 3. decembrī, pagasta bijušajā skolas ēdnīcā jau sāka smaržot pēc Ziemassvētkiem. Paliels rūķu bariņš, kuri pārstāvēja Penkules pamatskolas 2.–6. klašu mazpulcēnus, bija ieradušies uz piparkūku cepšanas darbnīcu pie Sandras Latišas. Uzņēmēja nesen darbojas šajās telpās, darinot un cepot dažnedažādus gardumus, bet  piparkūku darbnīcas šajās telpās aizritēja pirmo reizi.

Ierodoties pie uzņēmējas, skolēni iepazina nepieciešamos piparkūku darināšanas procesus, sākot ar mīklas gatavošanu, beidzot ar piparkūku dekorēšanu. Bērni sadalījās darba grupās, izvēloties gatavot mīklu, kad rūpīgi, pēc konditores iepriekš sagatavotas receptes, pa gramiem vien bija jānosver un jāpievieno mīklai nepieciešamie produkti.

Puiši izvēlējās sev vairāk atbilstošu, protams, smagu darbu – mīklas rullēšanu. Tikmēr meitenes pievērsās smalkākai nodarbei, proti, glazūras gatavošanai. Atkal tika izmantoti svari, kā arī pēc tam attiecīgās sastāvdaļas saputotas elektriskajā mikserī. Izrullētajai mīklai naski klāt ķērās piparkūku formas veidotāji, bet arī šai grupai savas zināšanas jāiegaumē – uz vienas cepešplāts kopā nedrīkst likt lielās un mazās izgatavotās figūras. Kamēr top rūķi, eglītes un dažnedažādas citas piparkūku figūras, blakus būvnieki būvē piparkūku mājiņas. Tās ne tikai jāsalīmē, bet, rūpīgi izplānojot pieļaujamās svaru attiecības, arī jāizdekorē! Ne vienmēr tas izdodas pirmajā reizē, bet mūsu mācekļi ir ļoti cītīgi. Nākamais darbs visiem viens – izdekorēt katram savu piparkūku.

Katrs labs darbs, kas padarīts. Katram darbam arī pamati jāapgūst, un to ļoti cītīgi un ar lielu interesi veica 20 čakli skolēni. Tika apgūtas praktiskās iemaņas konditorejā un iegūtas zināšanas par konditorejas izstrādājumiem – gan par piparkūku veidiem, mīklas un glazūras receptēm, piparkūku cepšanu un glazēšanu. Praksē tika apgūti nepieciešamie darba rīki, ar kādiem ikdienā strādā konditors. Darbnīcas laikā skolēniem radās izpratne par mazā uzņēmēja darbu, darba organizāciju, radīto produktu, par darbības virzienu, kurā nākotnē vēlētos, vai varbūt, tieši otrādi, nevēlētos darboties.

Monta Mantrova,

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru