Žurnāla “Latvijas Lopkopis” marta numurā

GalerijaPrint

Latvijai jārēķinas ar pārmaiņām, ko ieviesīs kara laika ekonomika – tā žurnāla marta izdevumā brīdina ekonomists Andris Miglavs. Sarunā viņš vērtē resursu, tajā skaitā degvielas cenu kāpuma scenārijus un sagaidāmās izmaiņas lauksaimniecības sektorā. A. Miglavs: “Manuprāt, šī gada beigās mēs visi varēsim atļauties par 10–15% relatīvi mazāku reālā patēriņa apjomu, nekā tas bija pirms pusgada. Zemāks dzīves līmenis ir maksa par to, kas šobrīd notiek pasaulē. Tā būs ļoti pieticīga maksa”.

Saimnieku pieredzes rubrikā viesojamies pie z/s “Pubas” saimnieka Agra Možvillo Limbažu novada Alojā. Agris ir viens no LLKC organizētā “Skābbarības konkursa 2021” uzvarētājiem, iegūstot augstāko novērtējumu nominācijā “Zāles skābbarība rituļos”.

Piensaimniekiem noderēs LLKC konsultanta-eksperta veterinārmedicīnā Daiņa Arbidāna raksts par pēcdzemdību komplikāciju novēršanu slaucamajām govīm. Turpat arī LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas raksts par skābbarības bojāšanos gaisa klātbūtnē, kā arī klibumu govīm un kā to novērst. Savukārt LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere skaidro, kas pārrunāts ES un Kanādas dialogā par ilgtspējīgu lauksaimniecību un SEG emisiju mazināšanu lopkopībā.  

Gaļas liellopu audzētājiem iesakām LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas ieskatu šī pavasara liellopu izsolē uzņēmumā Masterrind GmbH Vācijas pilsētā Verdenē, kurā viņa piedalījās kopā ar vairākiem Latvijas gaļas liellopu audzētājiem. Turpat arī neliels ieskats divās Vācijas saimniecībās, kas audzē izcilus gaļas liellopus izsolei.

Aitkopjiem lietderīgs būs Latvijas Aitu audzētāju asociācijas sertificētās vērtētājas Dinas Avotiņas raksts par aitu dzemdību vadīšanu – dzemdību procesa stadijām un rīcību katrā no tām.

Marta izdevumā piedāvajam arī vairākus rakstus putnkopjiem. Latvijas Apvienotās putnkopju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha sniedz ieskatu elektrisko cāļu mammu jeb inkubatoru izvēlē. Turpat arī intervija ar IK “Ziedkalni” saimnieci un calisi.lv īpašnieci Lieni Venteri, kura stāsta par Dominant kross vistu audzešanu. Savukārt to, kāda ir situācija lauku olu ražošanā, skaidro Andis Ramanis, z/s “Jaunkaijas” saimnieks Limbažu novada Katvaru pagastā.  

Zirgkopības rubrikā – LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres raksts par zirgaudzētāju un treneri Elladu Kazašvili, kura Bebrenē vada stalli ar 56 zirgiem un jāšanas sporta klubu “Gaita”.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2022_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru