“Pilskalnos” ar dārzeņu audzēšanu nodarbojas jau 20 gadus

GalerijaPrint

Vai arī tu esi aizdomājies par apņemšanos ēst veselīgāku un uzturvielām bagātāku uzturu, kas audzis tepat pie mums? Pašā Latvijas sirdī Lindemaņu ģimene jau teju 20 gadus dzīvo ar šādu pārliecību un dod iespēju arī katram latvietim uzturā lietot svaigus un veselīgus dārzeņus.

Zemnieku saimniecība “Pilskalni” ir lauksaimniecības uzņēmums, kas ar dārzeņu audzēšanu un pārstrādi nodarbojas jau kopš 2001. gada. Ražotne atrodas Rembates pagastā, Ķeguma novadā, taču saimnieki savas produkcijas izplatīšanai izmanto Lielvārdes novada vārdu. Šobrīd uzņēmumu vada Ervīns Lindemanis ar diviem dēliem – Aleksi un Robertu.
Lielākoties uzņēmums audzē Latvijas pamatpatēriņa dārzeņus –  kartupeļus, bietes, burkānus, sīpolus, kāpostus, ziedkāpostus, tomātus, gurķus, dažādus pākšaugus un zaļumus, kā arī ķirbjveidīgos augus. Pēdējos gados saimniecība ir sākusi piedāvāt arī pārstrādātus dārzeņus vakuuma iepakojumā – mizotus kartupeļus, mizotus sīpolus un burkānus.

Saimniecība katru gadu audzē kāpostus atklātā laukā 5 ha platībā. Lai uzturētu augsnes auglību un varētu ievērot augu maiņu, saimniecībā katru gadu papildus nomā ap 30 ha, kuros tiek audzēti griķi. Turklāt vēl ap 1 ha saimniecībā aizņem gurķu, kabaču un ķirbju stādījumi.

Visa produkcija tiek audzēta, rūpīgi sekojot līdzi tās attīstībai. Kā saka paši saimnieki: no mazas sēklas līdz apjomīgai kāpostgalvai. Svaigā produkcija tiek sagatavota pēc pasūtījuma saņemšanas un piegādāta tajā pašā dienā, garantējot augstu kvalitāti un svaigumu. Rezultāts ir uzturvielām bagāti dārzeņi, kas gatavi svaigēšanai un tālākai pagatavošanai.

Gada vēsajā periodā patērētāju vidū ir iecienīti “Pilskalnu” skābētie kāposti, kas iegūti dabīgā rūgšanas procesā, kāpostiem pievienojot vien sāli, cukuru un ķimenes, bet, kad kāposti gatavi, arī burkānus.

Izvērtējot PVD reģistros publicēto informāciju, redzams, ka produkti, kas tiek ražoti zemnieku saimniecībā “Pilskalni” atbilst kvalitātei un ir droši lietojami pārtikā.

Pilskalnu ražotā produkcija ir garda un veselīga. Pircēji atzinīgi to novērtējuši, un pieprasījums arvien turpina augt. Produkcija tiek piegādāta uz Lielvārdes, Ogres un arī Rīgas veikaliem, kur tos jau gaida pastāvīgie un arī topošie klienti. Papildus tam saimnieki regulāri dodas arī izbraukumos uz Nakts tirgu Rīgā. 2019. gadā sākusies sadarbība ar virtuālo tirgu SVAIGI.LV, kur ar pāris peles klikšķu palīdzību jebkurš var attālināti nokomplektēt pilnu grozu ar svaigiem dārzeņiem.

Agris Veļiks,

LLKC Ogres biroja lauku attīstības konsultants

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru