Noticis seminārs par kailgliemežu ierobežošanas iespējām

GalerijaPrint

LLKC Talsu nodaļa 16. septembrī organizēja informatīvo semināru par kailgliemežu ierobežošanas iespējām. LLKC vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils informēja gan par pašiem gliemežiem, to dzīves ciklu, gan par to apkarošanu. Semināra dalībnieki dalījās sarūgtinājumā par bojāto ražu, salīdzināja, cik gliemežu ik dienu nolasa no stādījumiem.

Informāciju par kailgliemežu izplatību Talsos un novadā saņemam arī pēc semināra, kas liecina par situācijas nopietnību. Talsu pusē sūdzības vairumā nāk no pilsētām, piemājas saimniecībām un pašvaldības pārvaldījumā esošajām teritorijām. Citviet Latvijā  situācija ir vēl dramatiskāka, kad lauksaimniekiem no ražas nepaliek pāri nekā.

Spānijas kailgliemežiem patīk Latvijas klimatiskie apstākļi, un to oliņu vairošanās daudzums vienam īpatnim sezonā var sasniegt līdz 400! Tādēļ īpaši svarīgi ierobežot to izplatību, jo tas ir liels drauds Latvijas ekonomikai. Ne tikai lauksaimniecības nozarē, bet arī tūrisma nozarē. Vai jūs vēlētos braukt atpūsties tur, kur būtu jāstaigā pa lieliem, glumiem gliemežiem? Turklāt, kuru gļotas var pārnesāt Escherichia coli baktērijas.

Jāatceras gan, ka Latvijā ir vēl citas kailgliemežu un mīkstgliemežu sugas, tādēļ nedrīkst iznīcināt visas pēc kārtas, ko ierauga. Vietējie iemītnieki ilgstoši ir mūsu faunas pārstāvji un nav invazīvi.

Aicinām atsaukties uz Dabas aizsardzības pārvaldes aicinājumu ziņot par jauniem Spānijas kailgliemežu atradņu gadījumiem, rakstot e-pastu uz invazīvs@daba.gov.lv, pievienojot Spānijas kailgliemeža fotogrāfiju. Vairāk par izstrādāto sugas izplatības ierobežošanas plānu var izlasīt interneta vietnē- https://bit.ly/kailgliemezis

Katrīna Kļimovska,
LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Infografiki: Dabas aizsardzības pārvalde

Foto galerija: 

Pievienot komentāru