Aizvadīti Pļaušanas svētki Krāslavas novadā

GalerijaPrint

Pirms Jāņiem Krāslavas novadā notika pļaušanas sacensības ar rokas izkaptīm. Pasākumu  rīkoju ar mērķi veicināt lauku darba tradīciju saglabāšanu un popularizēšanu, pulcināt kopā dažādu paaudžu (bērnus, jauniešus, pieaugušos) darbīgākos un aktīvākos Krāslavas novada iedzīvotājus un noskaidrot Krāslavas novada labākos pļāvējus ar izkaptīm individuālajā un komandu vērtējumā. Izvērtējot komandu sniegumu, punktu skaits bija vienāds Krāslavas, Kombuļu un Indras pagastu komandām. Līdz ar to tika piešķirtas trīs pirmās vietas.  Individuālajās sacensībās uzvarēja Stanislavs Ūdrišs no Ūdrīšu pagasta, Krāslavas novada.

Pirms starta SIA ,,Celmeņi ASK” pārstāvji demonstrēja jaunākos zāles pļāvējus un citu tehniku, kas zemnieku un piemājas saimniecībās palīdz uzturēt kārtību.                     

Pļāvējiem reģistrējoties tika pasniegts linu drānas sainītis ar lauku sieru, speķi un pašu cepto maizi, kā senos laikos.  Zāles pļaušana agrā pēcpusdienā nav viegls uzdevums, taču tieši šādos apstākļos atklājas īsta zemkopja meistarība. Priecēja gan sacensību dalībnieku, gan līdzjutēju azarts. Vislielākais gandarījums ir tas, ka sacensībās gan komandu sastāvos, gan individuāli piedalījās jaunieši. 

Pasākuma izskaņā varēja vērot SIA ,,Agritech” moderno tehniku: traktorus, siena pļāvējus, vālotājus, siena un skābbarības savācamo tehniku. Dienas turpinājumā notika sporta spēles starp pagastu komandām un zaļumballe līdz rītam.

Viktorija Lene,

LLKC lauku attīstības konsultante

    

Foto galerija: 

Pievienot komentāru