Lauku tīkls

Lauku tīkla pasākumi

Kopējā lauksaimniecības politika

Nozares

Tīkla informācija

Autorizācija

           | 

Sadarbības partneri

Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Reklāmkarogs
Sējas laiks tuvojas Drukāt E-pasts:
Trešdiena, 21 Marts 2012

Ir pienācis pavasaris, zemnieku saimniecībās jūtama rosība – tiek pārbaudīti ziemāju graudaugu un ziemas rapšu sējumi, zemnieki plāno sēt arī vasarājus – graudaugus un rapsi, tāpēc viņi ieskatās klētīs, kur glabājas sēklas materiāls, kā arī apsver, vai pietiks mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļu vai tie vēl jāiegādā.

Griezāmies pie LPKS „LATRAPS" pārstāvja Pētera Stankas, jautājot, kā pavasari gaida „Latraps" kolektīvs un kādus pakalpojumus tas sniedz mūspuses zemniekiem. Lūk, ko Pēteris mums pastāstīja:

„LPKS „LATRAPS" ir lielākais zemnieku kooperatīvs Baltijā. Tas ir viens no retajiem lielajiem uzņēmumiem, kas 100% pieder Latvijas iedzīvotājiem, šajā gadījumā – zemniekiem. Kooperatīvā ir 619 biedri, to skaitā 150 no Austrumlatvijas. Saimniecību lielums ir no 20 līdz 4000 ha. Pagājušajā gadā tā apgrozījums bija 75,6 miljoni, peļņa – 2 miljoni latu. Pēc apgrozījuma kooperatīvs Latvijas uzņēmumu TOP 500 ieņēma 30. vietu un bija trešais lielākais uzņēmums ar Latvijas kapitālu. Pēc kopsapulces lēmuma pusmiljons no peļņas tiks sadalīts kooperatīva biedriem, bet simts tūkstoši latu novirzīti, lai lobētu centienus panākt vienādus Eiropas maksājumus Latvijas zemniekiem. „LATRAPS" darbības pamatā ir zemnieku apgāde ar ražošanai nepieciešamajām izejvielām – minerālmēsliem, augu aizsardzības līdzekļiem, sēklām. Kooperatīva biedriem izejvielas iespējams iegādāties ar pēcmaksu, vēlāk norēķinoties ar ražu. Kooperatīva funkcijās ietilpst arī iegādāto graudu, rapšu pirmapstrāde, uzglabāšana, realizācija (ieskaitot eksports), lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība, serviss, rezerves daļu sagāde, rapšu eļļas spiešana un biodegvielas ražošana no kooperatīva biedru izaudzētajiem rapšiem. Ir uzsākta 2012. gada labības piegādes līgumu slēgšana. Līgumi tiek slēgti par rapšiem, kviešiem, miežiem, rudziem, auzām, tritikāli. Līgumus var noslēgt „LATRAPS" birojā Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 167 (Jānis, tālr. 26348283). Rēzeknē līgumus iespējams slēgt arī par fiksētām cenām. Produkciju pieņemsim gan no kooperatīva biedriem, gan citiem lauksaimniekiem. Austrumlatvijā produkciju pieņemsim pie saviem sadarbības partneriem desmit punktos, to skaitā Tilžā, Rēzeknē, Barkavā, Jaunannās. Spēcīgi lauksaimnieku kooperatīvi ir pamats Latvijas zemnieku konkurētspējai. Veiksmīgu jauno sezonu, un uz sadarbību!

Sakām paldies Pēterim par stāstījumu un rosinām veiksmīgu mūsu zemnieku sadarbību arī turpmāk ar LPKS „LATRAPS". Lai izdodas !

Imants Kārkliņš, Balvu nodaļas lauku attīstības speciālists

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Izmanto iespēju!

Vai arī es varu saņemt ES atbalstu?

Reklāmkarogs

Atceries, lauku uzņēmēj!

Notikumu kalendārs

<<  Aprīlis 2014  >>
POTCPSS
    

Tuvākie notikumi

22.04.2014 - 10:00
Interaktīva programma jauniešiem „Tu vari vairāk” mācības
22.04.2014 - 10:00
Aizaugusī lauksaimniecības zeme – kā to izmantot lietderīgi. Kādu atbalstu mežam v...
22.04.2014 - 18:00
Saimnieks savā mežā - soli pa solim. Jaunaudžu kopšana
23.04.2014 - 10:00
Mācības Valsts Lauku tīkla aktivitātei "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības...
23.04.2014 - 10:00
Aktualitātes lauku iedzīvotājiem nodokļu likumdošanā un ES atbalstā lauksaimniecīb...
23.04.2014 - 13:00
Aktualitātes lauku iedzīvotājiem nodokļu likumdošanā un ES atbalstā lauksaimniecīb...
23.04.2014 - 10:00
Deg mežs! Ko darīt vispirms? Ko darīt, lai tā nenotiktu?
24.04.2014 Lauksaimniecības produkciju ražojošo saimniecību konkurētspējas palielināšana.

Jaunākie raksti